با بالا رفتن سن ، ویژگی های صورت اغلب دستخوش تغییرات ناخوشایندی می شوند. گونه ها ، حالت برجسته خود را از دست می دهند و خطوط ریز بر روی صورت پدیدار می شوند. پوست حالت افتاده پیدا می کند و دیگر محکم نخواهد بود. در برخی بیماران جوان نیز گونه ها به صورت مادرزادی ، فاقد برجستگی می باشند و به همین دلیل ، بیمار به دنبال راهی برای رفع این مشکل در ظاهر خود می گردد. در چنین مواقعی ، پروتز گونه می تواند با روش های جراحی و بدون جراحی ، مشکل بیمار را رفع نموده و احساس رضایت از ظاهر را به بیمار هدیه بدهد. در این مقاله دکتر شیرزادگان بهترین دکتر پروتز گونه در تهران به طور مفصل به این موضوع پرداخته است.

پروتز گونه - دکتر شیرزادگان

پروتز گونه با جراحی

بهبود شکل ، حجم و کانتور با استفاده از پروتز گونه با روش جراحی و استفاده از ایمپلنت های گونه ، یک پروسیجر جراحی برای تغییر شکل دادن گونه زنانی است که ساختار گونه آنها ضعیف بوده و حجم خود را به دلیل تاثیرات ناشی از فرایند طبیعی بالا رفتن سن ، از دست داده است. پروتز ، به خوبی برجستگی گونه را بهبود بخشیده و کانتور زیبایی را در گونه های فرو رفته و صاف ، ایجاد می نماید.

گزینه های جراحی پروتز گونه

جراح پلاستیک از دو گزینه درمان برای این روش استفاده می کند :

 • ایمپلنت های جامد ( بعنوان یک درمان مستقل یا در ترکیب با پروسیجرهای زیبایی دیگر)
 • ایمپلنت های بافت نرم با استفاده از چربی بدن خود بیمار

نوع بیهوشی در جراحی پروتز گونه

در حالت ایده آل ، ایمپلنت های گونه باید تحت بیهوشی عمومی در موقعیت مناسب خود جایگذاری شوند.

فرایند پروتز گونه با روش جراحی

 • ایمپلنت گونه مناسب از نظر اندازه و شکل ، انتخاب می شود.
 • ایمپلنت در محلول آنتی بیوتیک ، قرار داده می شود.
 • یک برش در بخش فوقانی شیار گونه ای ایجاد می شود.
 • یک تونل ایجاد می شود تا ایمپلنت در موقعیت مناسب خود قرار گیرد.
 • پروتز گونه در محل مناسب خود قرار داده شده و با پیچ تیتانیوم در محل خود ثابت می شود.
 • ایمپلنت را می توان به عنوان یک پروسیجر مستقل یا در ترکیب با فرایندهای زیبایی دیگر انجام داد.

مراقبت های بعد از پروتز گونه با روش جراحی

در صورت استفاده از بیهوشی عمومی ، ریکاوری در طول یک دوره 1 الی 2 هفته ای تکمیل می شود. در طول 48 ساعت اول بعد از جراحی ، باید دستورالعمل های زیر اجرا شود :

 1. داروهای تجویز شده توسط پزشک را مورد استفاده قرار دهید.
 2. دهان بخصوص در ناحیه ای که برش در آن ایجاد شده است ، تمیز نگه دارید و مسواک زدن را با دقت انجام داده و با آب و نمک گرم ، غرغره کنید.
 3. به مدت یک هفته از انجام فعالیت هایی از قبیل رفتن به باشگاه یا فعالیت هایی که باعث بالا رفتن سطح انرژی می شود ، خودداری کنید.
 4. از انجام ورزش های برخوردی به مدت 6 هفته پس از پروتز گونه خودداری کنید.
 5. کبودی و تورم در طول یک دوره 7 الی 10 روزه ، فروکش می کند. برای کمک به فروکش کردن سریع تر تورم و کبودی ، می توانید دستورالعمل های توصیه شده در این خصوص را به مرحله اجرا در آورید.
 6. اگر درد در ناحیه درمان ، متداوم بود ، با پزشک تماس بگیرید.

آیا جراحی پروتز گونه بی خطر است؟

ایمپلنت های سیلیکون چندین سال است که مورد استفاده قرار گرفته و هیچگونه آماری در خصوص خطر آفرین بودن آنها ، ثبت نشده است.

مثل هر فرایند جراحی دیگری ، در برخی موارد در جراحی پروتز گونه نیز ، مشکلات مرتبط با بیهوشی ، عفونت یا مشکلات دیگر ، دور از انتظار نیست.

بمنظور به حداقل رساندن این مشکلات ، سپردن اجرای فرایند درمان به دست یک جراح با تجربه و ماهر و نیز اجرای دقیق دستورالعمل های توصیه شده توسط پزشک ، دو قدم مهم محسوب می شود.

آیا پروتز گونه ، قابل برداشته شدن هستند؟

بله ، جراحی برجسته کردن گونه با پروتز ، یک جراحی قابل برگشت بوده و می توان در صورت عدم رضایت از نتیجه درمان ، پروتز ها را برداشت.

چه کسانی داوطلب ایده آل برای پروتز گونه محسوب می شوند؟

داوطلبین ایده آل برای پروتز ، افرادی هستند که به طور طبیعی یا در اثر بالا رفتن فرایند سن دارای گونه های صاف بوده و همین امر ، کانتور صورت آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

بعلاوه ، داوطلب ایده ال ایمپلنت گونه باید از سلامت عمومی خوب برخوردار باشد و نیز توقعات او از نتیجه جراحی پروتز گونه در سطح منطقی قرار داشته باشد.

جراحی پروتز گونه قادر به درمان چه مشکلاتی می باشد؟

جراحی پروتز گونه می تواند در گونه های صاف یا فرو رفته ، کانتور خلق نماید. همچنین ، برجستگی گونه ها که در اثر بالا رفتن سن از دست رفته است ، با جراحی قابل بازیابی است.

پروتز گونه به روش های بدون جراحی

برای بیمارانی که تمایلی به قرار گرفتن تحت جراحی پروتز گونه در تهران نداشته و از طرفی دوست دارند چهره خود را بهبود بخشند ، برجسته کردن گونه گونه بدون جراحی ، می تواند به گونه ها حجم داده و شکل ظاهری استخوان های گونه را بهبود بخشد. بعلاوه ، در صورت وجود اسکار آکنه ، پروتز به روش بدون جراحی می تواند این مشکل را نیز درمان نموده و چین و چروک های این ناحیه از صورت را درمان نماید.

نتیجه پروتز به روش بدون جراحی حدوداً شش ماه تا دو سال ماندگار می باشد. این فرایند یک روش درمان بی خطر و موثر برای بیمارانی است که قصد دارند شکل ظاهری گونه های خود را بدون قرار گرفتن تحت جراحی پروتز گونه در تهران یا سایر شهرها، بهبود بخشند.

پروتز گونه بدون جراحی چیست ؟

در برجسته کردن گونه بدون جراحی ، از نوعی فیلر پوستی برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده می شود. با بالا رفتن سن ، چین و چروک هایی بر روی پوست پدیدار می شود. علت ، کاهش یافتن چربی زیر پوست به مرور زمان می باشد. به این ترتیب ، مانع کمتری بین ماهیچه ها و صورت وجود داشته و در نتیجه ، چین و چروک های عمیق تری بوجود می آیند.

در لیفت صورت یا پروتز گونه بدون جراحی ، فیلرهای پوستی ژوویدرم یا دیگر فیلرهای پوستی به منظور صاف کردن چین و چروک ها و پر تر نشان دادن گونه ها ، به این ناحیه از صورت تزریق می شوند. سازمان غذا و دارو فیلرهای پوستی متعددی را مورد تائید قرار داده است. برخی از آن ها مانند ژوویدرم ، از هیالورونیک اسید ، ماده ژل مانند که در حالت طبیعی نیز در پوست یافت می شوند ، تشکیل شده اند. ژوویدرم ، چهره را پر انرژی تر نشان داده و گونه ها را پر تر و برجسته تر می نماید.

علل انتخاب پروتز گونه بدون جراحی

دلایل متعددی وجود دارد که باعث می شود بیماران ، پروتز بدون جراحی گونه را انتخاب کنند :

 • کوتاه بودن مدت درمان : پروتز بدون جراحی ، در مدت زمان کوتاه ، معمولاً در کمتر از یک ساعت انجام می شود.
 • نتایج سریع : نتایج بدون جراحی پروتز معمولاً در طول 24 ساعت بعد از درمان ، نمایان می شود.
 • خطرات محدود : پروتز گونه به روش بدون جراحی ، مشکلات مرتبط با بیهوشی و سایر عوارضی که در جراحی پروتز اتفاق می افتد را دارا نمی باشد.
 • ریکاوری کوتاه : بیمارانی که تحت درمان با فیلرهای پوستی قرار می گیرند ، اغلب دوره ریکاوری یک روزه را تجربه می کنند و در نتیجه نیازی نیست که از محل کار یا تحصیل خود مرخصی بگیرند.

مشاوره برای پروتز گونه بدون جراحی

در طول جلسه مشاوره ، بهترین جراح پروتز گونه در تهران ، جنبه های مختلف درمان بدون جراحی را برای بیمار خود شرح می دهد. سپس مراحل دخیل در پروسیجر برجسته کردن گونه بدون جراحی و نوع فیلری که می تواند نتایج فوق العاده ای را خلق کند ، برای بیمار عنوان می شود. پزشک ، سابقه پزشکی بیمار ، ابتلا به آلرژی ، داروهای در حال مصرف و موقعیت پوستی بیمار را مورد بررسی قرار داده و تدابیر لازم را برای فراهم آوردن شرایطی مناسب جهت دستیابی به یک نتیجه مطلوب را می اندیشد.

پس از تعیین داوطلبی بیمار جهت برجسته سازی یا پروتز گونه بدون جراحی ، طرح درمان ، متناسب با نیازهای بیمار ، ترسیم می گردد.

طرح درمان بیمار شامل شرح نوع فیلر مورد استفاده و مقداری که باید برای دسترسی به برجستگی مطلوب به گونه ها تزریق شود ، می باشد.

در طول فرایند تزریق ژل برای برجسته کردن گونه چه اتفاقی می افتد؟

در تاریخ درمان ، بهترین جراح پلاستیک ، ناحیه صورت را که قرار است تزریق در آن انجام شود ، تمیز می کند. سپس یک بی حسی موضعی برای تبدیل کردن پروسه تزریق به یک تجربه بدون درد ، مورد استفاده قرار می گیرد. بعلاوه ، گاهی فیلرها حاوی لیدوکائین می باشند که باعث می شود که پروسه ، به شکلی هموار و بدون درد ، پیش رود.

سپس پزشک ، با دقت ، فیلر را دقیقاً در زیر پوست گونه بیمار ، تزریق می کند. نتیجه برجسته کردن یا پروتز گونه بدون جراحی، بلافاصله بعد از درمان ، بر حسب نوع فیلر استفاده شده ، آشکار می شود.

در برخی موارد دیگر ، نتیجه درمان ، در طول هفته های متوالی بعد از تزریق ، آشکار می شود.

با توجه به اینکه دامنه کبودی و تورم در محل درمان ، بسیار کم است ، بیمار می تواند فعالیت های نرمال خود را بعد از برجسته کردن بدون جراحی گونه از سر بگیرد.

هزینه پروتز گونه بدون جراحی

هزینه این روش ، به فاکتورهای متعددی وابسته است که پزشک در طول مشاوره اولیه ، در مورد آنها بحث می کند.

نتایج لذجسته کردن گونه بدون جراحی ، چقدر ماندگار است؟

نتایج پروتز بدون جراحی ، بر اساس نوع فیلر پوستی مورد استفاده ، مقدار مورد مصرف آن و فاکتورهای دیگر ، متغیر است. فیلرهای پوستی ، اغلب بین یک دوره شش ماهه تا دو ساله ، ماندگاری نتیجه خود را حفظ می کنند.

برخلاف روش های جراحی پروتز گونه ، ماندگاری روش های بدون جراحی ، همیشگی نبوده و برای حفظ نتیجه به دست آمده اجرای جلسات ماندگاری ، ضروری می باشد.

فرایند پروتز گونه بدون جراحی ، با چه فرایندهای زیبایی دیگری قابل ترکیب است؟

فرایند پروتز بدون جراحی ، با بسیاری از پروسیجرهای دیگر برای جوانسازی دیگر برای جوانسازی چشم ها ، و از بین بردن خطوط و چین و چروک ها ، قابل ترکیب می باشد. بوتاکس ، یکی از این فرایندها می باشد.