لیفت گونه ، روشی برای بازیابی جوانی و داشتن چهره ای جذاب و پوستی شاداب می باشد. افتادگی پوست به دلیل از دست رفتن حالت ارتجاعی ، دغدغه ای است که بخش عمده ای از افراد را در دهه چهارم زندگی شان درگیر خود می کند. اگر اطلاعات دقیقی درباره جنبه های مختلف لیفت گونه ندارید و از طرفی دوست دارید جوانی از دست رفته تان را بازیابی کنید ، با مطالعه این مقاله که توسط دکتر شیرزادگان بهترین جراح پلاستیک در تهران تهیه شده، اطلاعات مفیدی به دست خواهید آورد.

لیفت گونه - دکتر شیرزادگان

لیفت گونه با آندوسکوپیک چیست؟

لیفت گونه با آندوسکوپ یک فرایند کمتر تهاجمی در مقایسه با جراحی لیفت گونه می باشد که دوره ریکاوری آن کوتاه تر بوده و با ایجاد برش های کمتر ، همان نتیجه مطلوب در ناحیه گونه و بخش میانی صورت حاصل می شود.

در این فرایند ، با استفاده از بی حسی موضعی ، چند برش کوچک در نواحی ویژه ای در بخش میانی صورت ایجاد می شود و دستگاهی به نام اندوسکوپ برای شکل دهی به ناحیه از طریق این برش ها وارد می شود.

در این فرایند با استفاده از تکنولوژی آندوسکوپ و فیبر نوری ، نتایجی شگرف در درمان و رفع علائم پیری حاصل می شود. اگر تصمیم به انجام لیفت گونه در تهران ، شمال تهران ، ونک را دارید می توانید با ارسال عکس خود به واتس آپ شماره 09120758613 از هزینه این جراحی توسط بهترین جراح لیفت گونه تهران مطلع شوید.

اقدامات قبل از لیفت گونه چیست؟

 1. قبل از انجام لیفت گونه در تهران، بهترین جراح لیفت گونه به شما توصیه می کند تا مصرف برخی داروها را متوقف کنید. برخی داروها از قبیل آسپرین یا ایبوپروفن دارای تاثیر رقیق کنندگی بر روی خون بوده و می تواند فرایند را با اختلالاتی روبرو کند.
 2. مصرف سیگار نیز از جمله مواردی است که قطع استعمال آن قبل از فرایند ، الزامی می باشد. سیگار به علت تنگ کردن عروق ، از جریان کامل خون به ناحیه درمان جلوگیری کرده و در نتیجه پروسه بهبود را دچار اختلال می نماید.
 3. مصرف الکل نیز باید قبل از فرایند ، قطع شود. الکل در گسترش دامنه کبودی بعد از فرایند ، تاثیر گذار است. به همین منظور ، باید مصرف آن مدتی قبل از پروسیجر ، آغاز شده و تا مدتی بعد از آن ادامه یابد.

دوره ریکاوری لیفت گونه

 1. در طول دوره ریکاوری پس از انجام لیفت گونه ، حتماً دستورالعمل های مربوط به مراقبت از برش ها و تمیز نگه داشتن آن ها را که توسط بهترین جراح لیفت گونه در شمال تهران و ونک توصیه شده دنبال کنید.
 2. در هفته اول بعد از عمل لیفت گونه ، پانسمان ها را تعویض کرده و برش ها و تورم را ارزیابی کنید. تورم در روز سوم و چهارم به حداکثر خود رسیده و پس از آن یک شیب نزولی خواهد داشت.
 3. در صورت تجربه درد ، داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید.
 4. تورم و کبودی ممکن است باعث تجربه کردن بی حسی یا مورمور شدن ناحیه درمان شود. در هفته دوم ، اکثر بیماران دارای شرایط مناسب برای حضور در محل کار می باشند. همچنین می توان انجام فعالیت های فیزیکی سبک را آغاز نمود.
 5. در هفته های سوم و چهارم ، تورم و کبودی باقی مانده نیز تا حد قابل ملاحظه ای فروکش کرده و می توانید شاهد کانتور واقعی محل درمان در صورت تان باشید. در این نقطه زمانی محل برش به رنگ قرمز مایل به صورتی در آمده و به مرور زمان ، محو می شود.
 6. پس از یک ماه می توانید فعالیت های نرمال زندگی تان را از سر گرفته و از چهره جدیدتان لذت ببرید. کبودی ، مور مور شدن و بی حسی در این نقطه زمانی ، از بین رفته و تورم جزئی باقی مانده نیز ، در ادامه ، فروکش خواهد کرد.

توجه داشته باید که چارچوب زمانی فوق ، کلی بوده و با توجه به متفاوت بودن ویژگی های افراد ، بهترین کار ، دنبال کردن دستورالعمل های جراح می باشد.

مزایای لیفت گونه

لیفت گونه مزایای بسیاری را به دنبال دارد. بزرگ ترین مزیت آن ، بالا بردن جذابیت چهره با بازیابی جوانی و ایجاد تغییری زیبا در کانتورینگ صورت است.

لیفت گونه با تکنیک های مختلف ، یک فرایند بی خطر می باشد.

این فرایند می تواند چین و چروک های بخش میانی صورت را که در اثر فرایند طبیعی افزایش سن ، اتفاق می افتد ، از بین ببرد.

با لیفتینگ گونه ، تقارنی در بخش میانی صورت ایجاد می شود و ایجاد تعادل در تقارن صورت ، تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی جذابیت صورت دارد.

و سخن آخر در خصوص تاثیر مثبت و مزیت لیفت گونه ، بالا رفتن اعتماد به نفس می باشد. زیبایی موهبتی است که نقش آن در برخورداری از حس خوب و اعتماد به نفس  اجتناب ناپذیر است. به مدد پیشرفت های رخ داده در تکنولوژی و ورود تکنیک هایی که قادر به بازیابی یا حتی ارتقا زیبایی افراد می باشند ، می توانیم از زندگی با کیفیت بهتر ، لذت ببریم.

مراقبت های بعد از لیفت گونه

قبل از فرایند لیفت گونه در تهران ،  در طول جلسه مشاوره ، بهترین جراح لیفت گونه دستورالعمل هایی را در قالب مراقبت های بعد از عمل جراحی در اختیار شما می گذارد که موظف به اجرای دقیق آنها با هدف تحقق نتیجه مطلوب از درمان می باشید:

 • مصرف سیگار و تمام محصولات وابسته ، باید مدتی قبل از فرایند ، متوقف شده و تا دو هفته بعد از درمان ، ادامه یابد.
 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی ، توصیه می شود. کمپرس یخ را در حوله ای تمیز بپیچید و سپس بر روی ناحیه لیفت گونه قرار دهید.
 • از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین تا موعد مقرر شده توسط پزشک ، خودداری کنید.
 • ناحیه درمان را به هیچ عنوان ماساژ ندهید.
 • تا حد امکان از نور خورشید دور بمانید و در صورت اجتناب ناپذیر بودن ، حتماً از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • از انجام درمان های پوستی در ناحیه صورت ، رنگ کردن مو و استفاده از لوازم آرایشی ، حداقل تا سه هفته خوداری کنید.
 • در زمان خوابیدن ، با قرار دادن چند بالش ، سر خود را در ناحیه بالاتر از بدن قرار دهید.

عوارض لیفت گونه

لیفت گونه در یک بیان کلی ، به عنوان یک فرایند بی خطر شناخته شده است. این روش با جزئی ترین عوارض جانبی که در هر فرایند درمان ، اجتناب ناپذیر می باشد ، می تواند نقش به سزایی در ارتقا زیبایی چهره داشته باشد. برخی عوارض لیفت گونه شامل تورم ، کبودی ، التهاب و قرمزی می باشد که در طول دوره ریکاوری بعد از لیفتینگ گونه بر طرف می شود. در صورت انتخاب فرایند جراحی ، مدت عوارض اندکی طولانی تر است ولی نهایتا ً در طول یک دوره 7 الی 10 روزه برطرف خواهد شد.

فرایند بدون جراحی لیفتینگ گونه نیز که به عنوان یک پروسیجر با دوره ریکاوری بسیار مختصر شناخته شده است. به این ترتیب ، می توانید بدون دغدغه ، از یک درمان خوب برای داشتن چهره ای زیباتر ، لذت ببرید.

داوطلب مناسب لیفت گونه

لیفت گونه با هدف بهبود شکل ظاهری در ناحیه میانی صورت انجام می شود. این فرایند با بالا و عقب کشیدن پوست در ناحیه گونه ، به رفع چین و چروک های بخش میانی صورت کمک کرده و همچنین افتادگی پوست را که در پی از دست رفتن حالت ارتجاعی و سفتی پوست با بالا رفتن سن ، اتفاق می افتد ، درمان می کند و پوستی محکم را بر جای می گذارد. این فرایند با خلق کانتوری زیبا ، جذابیت را در صورت خلق کرده و در واقع بخشی از جوانی از دست رفته را بازیابی می کند.

داوطلبین خوب این پروسه درمان ، افرادی هستند که پوست ناحیه گونه و بخش میانی صورت آنها شل و افتاده بوده و چین و چروک هایی در آن پدیدار شده است. داوطلبین لیفت صورت باید از سلامت عمومی خوب برخوردار بوده و از نتیجه درمان خود ، انتظارات منطقی داشته باشند.

روش های لیفت گونه

لیفت گونه به دو روش جراحی و بدون جراحی قابل اجرا می باشد. در روش لیفت بدون جراحی گونه ، دوره نقاهتی وجود نداشته و در واقع فرایند به صورت غیر تهاجمی انجام می شود. با توجه به دائمی نبودن نتیجه لیفت بدون جراحی گونه ، بمنظور حفظ نتیجه ، فرایند درمان باید هر چند وقت یک بار تکرار شود. روش ها و تکنیک های بدون جراحی متعددی برای لیفتینگ گونه وجود دارند که به شرح زیر می باشند:

 • اولتراپی برای لیفت گونه

اولتراپی روش مورد تائید سازمان غذا و دارو ، فرایندی است که پوست شل ناحیه گونه را محکم کرده و پوست شل در ناحیه زیر گردن ، چانه ، ابرو ، روی پلک و فک را درمان می کند.

این فرایند با تحریک تولید کلاژن ، پوستی شاداب تر و جوان تر را به ارمغان می آورد. انرژی حاصل از این فرایند ، حرارتی را در زیر پوست تولید می کند و بدن در واکنش به این حرارت ، شروع به تولید کلاژن می نماید. به این ترتیب ، لیفت گونه ، تاثیر خود را بر جای می گذارد.

 • تزریق ژل برای لیفت گونه

تزریق ژل یکی از روش های متداول برای لیفت گونه و سایر نواحی از صورت است که جوانی خود را از دست داده اند. این محصول با محتوای هیالورونیک اسید خود ، که یک ماده طبیعی تولید شده در بدن می باشد ، باعث افزایش تولید کلاژن و بازیابی حالت ارتجاعی و الاستیسیته پوست می باشد.

تزریق ژل باعث حجم دهی به گونه ها و پر کردن فضاهای خالی می شود.

 • تزریق چربی برای لیفت گونه

فرایند تزریق چربی درست مثل فرایند تزریق ژل می باشد با این تفاوت که در تزریق چربی ، چربی بدن خود بیمار از نواحی دهنده مثل ران ها ، باسن و پهلو ها گرفته شده و بعد از فراوری ، به گونه ها تزریق می شود. سلول های چربی تزریق شده که ادامه حیات خود را حفظ می کنند ، می توانند مانند سایر سلول های چربی در بدن ، عمل کنند.

 • لیفت گونه با نخ

لیفت گونه با نخ ، یکی از تحول برانگیزترین تکنیک ها در حوزه زیبایی بوده است که مورد تائید سازمان غذا و دارو واقع شده و در طول فرایند ، از نخ های مخصوص پزشکی از جنس پلی گلیکولیک اسید و پلی لاکتیک اسید استفاده می شود. ترکیبات این نخ ، سازگار با بدن بوده و پس از مدتی به طور خودبخود ، حل می شود. درج این نخ ها در نواحی ویژه درگونه ، باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین شده و در نتیجه پوست این ناحیه محکم و جوانسازی می شود.

 • اندوتاین برای لیفت گونه

لیفت گونه با روش اندوتاین ، یک فرایند نوین می باشد که در آن از یک پروتز باریک از جنس ماده ای قابل جذب توسط بدن در زیر پوست استفاده می شود. این نوار دارای شاخک هایی ریز می باشند که درون بافت پوست نفوذ کرده و تاثیر خود را با تحریک تولید کلاژن و جوانسازی و درخشان نمودن پوست در ناحیه گونه بر جای می گذارد.

هزینه لیفت گونه در تهران

یکی از پارامترهایی که در زمان تصمیم گیری به انجام یک فرایند زیبایی به ذهن مان خطور می کند ، هزینه درمان می باشد. با توجه به استقبال زیاد مردم از فرایندهای زیبایی ، متاسفانه زمینه ای برای فعالیت های سودجویانه برخی فراهم شده است که بدون مد نظر قرار دادن سلامت افراد ، فقط به فکر منافع شخصی خود بوده و گاهی مشکلات جدی را برای برخی از افراد که در دام تبلیغات دروغین گرفتار می شوند ، بوجود می آورد. هیچگاه مثل قدیمی کیفیت ارزان نیست را فراموش نکنید و نتیجه خوب را قربانی هزینه ارزان ننمایید. با تحقیقات صحیح و جامع و انتخاب بهترین جراح لیفت گونه در شمال تهران ، ونک ، سعی کنید درست ترین قدم را در کسب یک نتیجه خوب از تصمیم گیری تان برای ارتقاء زیبایی تان بردارید.

با توجه به وجود فاکتورهای دخیل متعدد در فرایند لیفت گونه ، از قبیل متنوع بودن تکنیک ها ، شهرت جراح در کشور یا شهری که فعالیت دارد مانند تهران ، دامنه درمان ، موقعیت جغرافیایی مرکز ارائه خدمات درمان و برخی پارامترهای دیگر ، قیمت دقیقی برای این پروسیجر زیبایی وجود ندارد و بهترین منبع اطلاعاتی ، پزشک شما می باشد که در جلسه مشاوره می توانید در خصوص هزینه درمان ، به عنوان یکی از موضوعات گفتگو ، کسب اطلاعات نمایید.

بهترین جراح لیفت گونه در شمال تهران

هر ساله میلیون ها فرایند جراحی زیبایی در سراسر دنیا انجام می شود. این جراحی ها دامنه وسیعی از پروتز سینه ، جراحی بینی ، جراحی های لیفت گونه و تمام اندام های بدن را شامل می شوند. اما صرفنطر از نوع جراحی زیبایی که تصمیم به انجام آن گرفته اید ، مهم ترین بخشی که باید با حساسیت و دقت بالا در آن قدم بردارید ، انتخاب جراح پلاستیک است. اگر قصد لیفت صورت و لیفت گونه ها را دارید و می خواهید جراحی تان را در شمال تهران ( ونک ) ، انجام دهید ، یافتن بهترین جراح لیفت گونه در تهران ، مهم ترین اقدام شما محسوب می شود.

اگر به دنبال یک جراح پلاستیک خوب هستید ، بهتر است متخصص جراحی را بیابید که قابل اعتماد بوده و بتوانید ارتباط خوبی را با او برقرار کنید. بهترین جراح لیفت گونه باید برای خلق نتایجی قابل تحسین در چهره بیمار خود مشتاق باشد. در زمان انتخاب چنین جراحی ، پارامترهای زیر را مد نظر قرار دهید:

1 . هدف خود را از انجام جراحی لیفت گونه درک کنید.

برای دستیابی به چنین درک روشنی ، سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • چه چیزی من را به انجام جراحی لیفت گونه در تهران علاقمند کرده است؟
 • از نتیجه جراحی چه انتظاری دارم؟
 • این جراحی دقیقاً چه مزیتی برای من خواهد داشت؟
 • چه روندهای جایگزینی می تواند نتیجه مشابه را به دست دهد؟

درک دقیق آنچه به دنبال آن هستید ، می تواند به شما در انتخاب بهترین جراح لیفت گونه در شمال تهران کمک کند.

2 . به توصیه دوستان و افراد قابل اعتماد زندگی تان گوش کنید.

در مرحله جستجو برای یافتن بهترین دکتر لیفت گونه در تهران ، می توانید از ایده ها و توصیه های خوب افراد قابل اعتماد در زندگی تان گوش کمک بگیرید.

3 . ریویو ها یا پیام ها را بخوانید.

زمانی که ریویو ها را می خوانید ، سعی کنید افرادی که اخیراً تحت جراحی لیفت گونه به دست بهترین جراح پلاستیک در تهران و شمال تهران قرار گرفته اند را بیابید. به این طریق می توانید به اطلاعات مفیدی در خصوص کیفیت کار جراح ، دست پیدا کنید.

4 . عکس های قبل و بعد بیماران را نگاه کنید.

یک عکس بیشتر از هزار کلمه حرف می زند و منبع خوبی برای مشاهده عینی نتیجه کار جراح بالقوه تان می باشد. جراحان معروف ، گالری عکس های قبل و بعد سایر بیماران خود را بعنوان نمونه برای نشان دادن سبک سلیقه و کیفیت کار خود ارائه می دهند.

البته ، در این مرحله ، مد نظر داشته باشید که بعد از فرایند درمان ، مدتی برای دوره ریکاوری ، در نظر گرفته می شود. یعنی عکس هایی که شما مشاهده می کنید ، عکس هایی است که بعد از سپری شدن دوره ریکاوری از بیماران گرفته شده است. بنابراین ، انتظار نداشته باشید که به محض خروج از اتاق عمل ، نتیجه ای که در عکس مشاهده کرده اید در شما ظهور کند.

5 . سوابق جراح بالقوه خود را بررسی کنید.

قرار است به طور کامل به جراح لیفت گونه منتخب خود اعتماد کنید ، پس باید از سوابق او به اطمینان کامل دست پیدا کنید. معیارهایی که باید برای رسیدن به این نقطه از اطمینان مد نظر قرار دهید شامل موارد زیر می باشد:

 • سپری کردن دوره های آموزشی مناسب
 • سپری کردن دوره های آموزشی تخصصی در جراحی پلاستیک و به طور اختصاصی در جراحی لیفت گونه
 • تعداد سال های تجربه در این حوزه
 • برخورداری از بورد تخصصی

یک جراح خوب ، مشتاقانه گواهی ها و مدارک و سوابق کاری درخشان خود را برای کمک به بیماران در مسیر انتخاب بهترین جراح ، ارائه می دهند.

6 . تلاش برای یافتن بهترین جراح لیفت گونه در تهران ، با شخصیتی قابل اعتماد

در زمان انتخاب بهترین جراح لیفت گونه در ونک ، قطعاً به دنبال گزینه ای می گردیم که بسیار ماهر باشد. گذشته از همه این ها ، این مهارت بر تعیین میزان موفقیت آمیز بودن جراحی و توانایی جراح در خلق نتیجه ای مطلوب ، مهر تائید می زند. در کنار همه این موارد ، باید متخصصی را برگزینیم که بتوانیم به او اعتماد کرده و در همکاری با او در خلق نتیجه ای فوق العاده ، احساس اعتماد به نفس داشته باشیم.

یک جراح پلاستیک ایده آل باید:

 • حرفه ای و با اعتماد به نفس بوده و برخوردی دوستانه داشته باشد.
 • برای گوش کردن به دغدغه ها و ایده های بیمار ، مشتاق باشد.
 • نسبت به خواسته ها و منافع بیمار خود ، حس دلسوزانه داشته باشد.
 • برای مدیریت انتظارات بیمار خود ، آماده باشد.
 • مشتاقانه سوالات بیمار خود را پاسخ دهد.
 • فرایند را به شکلی قابل درک و به زبانی ساده ، برای بیمار خود شرح دهد

در نهایت ، دکتر اسماعیل شیرزادگان ، جراح لیفت گونه در تهران ، به شما متذکر می شود که در فرایند تصمیم گیری ، عجول نباشید. شما قرار است برای ارتقاء چهره خود قدم برداشته و تصمیم گیری کنید. بنابراین برای این اقدام مهم ، وقت بگذارید و تمام سعی خود را در انتخاب جراحی که بتواند در چهره شما یک اثر هنری را خلق کند ، به کار ببندید.

جراحی لیفت گونه اثری ماندگار را در چهره شما بر جای خواهد گذاشت. بسیاری از جراحان از جمله دکتر اسماعیل شیرزادگان به شما توصیه می کنند که دو هفته بعد از جلسه مشاوره ، دست نگه دارید تا در این فرصت ، بتوانید به نقطه اطمینان در اخذ یک تصمیم درست ، رسیده و از نتیجه به دست آمده از فرایند درمان خود ، لذت ببرید.

روش های خانگی لیفت گونه

پوست ما به مرور زمان با بالا رفتن سن مان دچار افتادگی می شود. از دست رفتن مولفه های تاثیر گذار در حالت ارتجاعی پوست و کاهش کلاژن سازی آن ، فاکتورهای دخیل در افتادگی پوست محسوب می شوند. گونه ها یکی از بخش های صورت هستند که لیفت آنها ، تاثیر قابل ملاحظه ای در جذاب دیده شدن صورت دارد. تا کنون با روش های متعدد برای خلق گونه های بالا کشیده شده و خلق جذابیت در این بخش از صورت به دست یکی از بهترین متخصصین لیفت گونه ، دکتر شیرزادگان آشنا شده ایم. در این بخش از مقاله ، برخی از روش های خانگی را مورد اشاره قرار می دهیم که هر چند به تنهایی نمی تواند نتیجه جذاب به دست آمده از روش های جراحی لیفت صورت را خلق کند ولی به دلیل غذا رسانی به پوست می تواند در حفظ و تقویت نتیجه زیبایی خلق شده بوسیله جراحی لیفت گونه ، موثر واقع شود.

1 . روغن نارگیل

روغن نارگیل در بسیاری از آشپرخانه ها یافت می شود و می توان از آن برای محکم کردن پوست استفاده کرد. روغن نارگیل یک آنتی اکسیدان قوی برای حذف رادیکال های آزاد می باشد. این ماده به پوست آبرسانی کرده و پوست را مرطوب می کند.

2 . روغن زیتون

روغن زیتون یک ماده موثر برای برداشتن موانع رطوبت رسانی به پوست و حفظ درخشندگی آن می باشد. این ماده یک آنتی اکسیدان قوی بوده و حاوی ویتامین E می باشد که باعث محکم شدن پوست می شود.

3 . عسل

عسل ، یک آبرسان قوی برای پوست های خشک است و با عملکرد رادیکال های آزاد می جنگد و پوست را به دلیل برخورداری از خواص ضد قارچی و انتی باکتریال ، تمیز نگه داشته و با استفاده از ویژگی ضد التهابی خود ، از بروز مشکلات ناشی از التهاب جلوگیری می کند. این مزایا ، پوست شما را جوان تر و شاداب تر نگه می دارد.