اگر از چین و چروک ها و افتادگی پوستتان در ناحیه پیشانی احساس ناخوشایندی دارید و به دنبال راه حل مناسبی برای برطرف کردن آن می گردید این مقاله برای شما مناسب است پس توصیه میکنم زمان بگذارید و این مقاله را بادقت مطالعه کنید.  لیفت پیشانی با آندوسکوپی ، روشی مدرن و حداقل تهاجمی برای بالا کشیدن یا لیفت پیشانی می باشد. این فرایند تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و بعد از اعمال بیهوشی ، پزشک با ایجاد یک سری برش های استراتژیک در لابلای موها ، پوست ناحیه پیشانی را عقب می کشد. در این تکنیک ، از یک سری ابزار تخصصی و پیشرفته برای اجرای فرایند استفاده می شود. در فرایند لیفت اندوسکوپی پیشانی ، دوره ریکاوری در مقایسه با پروسیجر سنتی این عمل جراحی ، کوتاه تر بوده و بهبود با سرعت بیشتری اتفاق می افتد. در این مقاله دکتر شیرزادگان بهترین جراح لیفت پیشانی در تهران اطلاعات جامع و مفیدی را در این خصوص با شما عزیزان به اشتراک گذاشته است به همین علت توصیه می شود حتما حتما حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

لیفت پیشانی - دکتر شیرزادگان

انواع تکنیک های لیفت پیشانی

 • لیفت کورونال پیشانی

در این تکنیک لیفت پیشانی ، برش مستقیماً بر روی خط رویش مو یا خط پیشانی ایجاد می شود. این برش از یک گوش آغاز شده و تا گوش دیگر ادامه می یابد. سپس ، بافت ماهیچه و پیشانی از لایه های زیرین جدا می شود. در مرحله بعد ، پوست پیشانی به سمت بالا کشیده می شود و بخش اضافی پوست ، برداشته می شود.

این فرایند به رفع چین و چروک های ناحیه پیشانی نیز کمک بسیاری می کند.

 • جراحی لیفت پیشانی با برش کوچک

در این فرایند جراحی ، نواحی که در آنها ، پوست به کشیده شدن نیاز دارد ، به سمت بالا کشیده می شود. این فرایند با ایجاد برش هایی کوچک در موقعیت های مورد نظر انجام می پذیرد. لیفت پیشانی در مقایسه با روش کورونال ، کمتر تهاجمی و جدیدتر می باشد. براش های ایجاد شده در این فرایند نیز در ناحیه رشد موها در پیشانی انجام می پذیرد.

لازم به ذکر است که برش ها در این تکنیک ، در میانه پیشانی ایجاد نمی شوند و محل ایجاد برش ها در کناره های صورت می باشد. در این فرایند ، بعد از سپری شدن دوره بهبود ، جای زخمی برجای نمی ماند.

 • لیفت اندوسکوپی پیشانی

لیفت اندوسکوپی پیشانی ، بعنوان مدرن ترین روش لیفت پیشانی ، با استفاده از دستگاهی به نام اندوسکوپ ، یک لوله باریک مجهز به منبع نور و دوربین ، انجام می شود. در لیفت اندوسکوپی پیشانی ، 2 الی 3 شکاف کوچک برای اجرای کل فرایند ایجاد می شود. سپس دستگاه اندوسکوپ وارد برش شده و پزشک به تصویر دقیق عضلات و بافت زیر پوست دسترسی پیدا می کند.

پس از رها سازی عضلات و بافت های زیرین ، پوست به عقب کشیده می شود. به این ترتیب با عقب کشیده شدن پوست پیشانی ، چین و چروک ها در این ناحیه از صورت رفع می شوند.

بهترین دکتر لیفت پیشانی در تهران با ایجاد اصلاحاتی در موقعیت قرار گرفتن عضلات ناحیه پیشانی ، ابروها را نیز در موقعیت بهتری قرار می دهد.

کدام روش لیفت پیشانی بهتر است؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، تکنیک های متعدی برای لیفت پیشانی موجود می باشد. تشخیص بهترین تکنیک برای اجرای فرایند ، به صلاحدید بهترین جراح لیفت پیشانی ، بعد از انجام آزمایشات و بررسی های لازم ، وابسته است. جراح شما بعد از انجام بررسی های لازم ، با توجه به دامنه مشکل در ناحیه تحت درمان ، تکنیک مناسبی که بتواند بهترین نتیجه را برای بیمار خلق نماید انتخاب می کند.

چه کسانی بهترین داوطلب لیفت اندوسکوپی پیشانی هستند؟

فرایند طبیعی بالا رفتن سن ، آثار اجتناب ناپذیر خود را بر روی چهره بر جای می گذارد. یکی از این آثار پدیدار شدن چین و چروک هایی در ناحیه پیشانی می باشد. کاهش طبیعی کلاژن و از دست رفتن خاصیت ارتجاعی و الاستیسیته در پوست ، باعث می شود که پوست طراوت و شادابی ، محکم و صاف بودن خود را از ست داده و دچار افتادگی شده و چین و چروک ها بر روی آن پدیدار شوند. در این شرایط لیفت پیشانی می تواند به عنوان یک راهکار مناسب برای یک سوم فوقانی صورت ، برای مبارزه با آثار پیری وارد عمل شود.

داوطلبین مناسب برای لیفت پیشانی در تهران باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • برخورداری از سلامت جسمی و روحی مناسب
 • عدم مصرف دخانیات
 • داشتن انتظارات منطقی از فرایند

افراد سیگاری در صورت تصمیم به قرار گرفتن تحت جراحی لیفت پیشانی در تهران، با دستور بهترین دکتر جراح لیفت پیشانی ، در موعد مقرری قبل از تاریخ اجرای فرایند ، اقدام به ترک سیگار می نمایند. علت لزوم اجرای چنین دستورالعملی ، تاثیر نامطلوب سیگار بر روی فرایند بهبود و اختلالاتی است که در طول فرایند ایجاد می نماید. سیگار با تاثیر بر روی عروق ، مانع خون و اکسیژن رسانی خوب به بافت های در حال درمان شده و در نتیجه فرایند بهبود را کند می نماید.

علاوه بر موارد فوق ، در صورت وجود علائم زیر در چهره ، داوطلب خوبی برای جراحی لیفت اندوسکوپی پیشانی محسوب می شوید:

 • چین و چروک های افقی در پیشانی
 • خطوط عمودی بین دو ابرو
 • چین و چروک های پنجه کلاغی در گوشه چشم ها
 • افتادگی ابرو
 • نامتقارن بودن زاویه و فرم ابروها

مزایای لیفت پیشانی چیست؟

لیفت پیشانی یک تکنیک پیشرفته است که قادر است فرایند لیفت پیشانی را با حداقل برش اجرا نموده و به تبع ایجاد برش های کمتر ، دوره نقاهت در آن کوتاه تر بوده و این فرایند ، کمتر تهاجمی می باشد.

در این پروسیجر برای تغییر موقعیت عضلات ، بافت و پوست نیازی به ایجاد برش های بزرگ برای نمایان نمودن بافت های زیرین نمی باشد.

این تکنیک ، علاوه بر بالا کشیدن پیشانی و رفع چین و چروک های این ناحیه ، می تواند موقعیت ابروهای افتاده را بهبود بخشیده و شکل ظاهری بهتری را در آنها ایجاد نماید.

با بهبود موقعیت ابروها ، چشم ها نیز جوان تر ، باز تر و شاداب تر به نظر می رسند.

عوارض لیفت پیشانی

این جراحی یک فرایند کاملاً گزینشی بوده و باید به طور کامل به میل و خواسته خود فرد انجام پذیرد. این فرایند نیز مانند هر پروسیجر جراحی دیگری ، عوارضی را به همراه دارد که عبارتند از:

 • تاثیرات ناشی از بیهوشی
 • خونریزی
 • عفونت
 • ریزش مو در اطراف ناحیه درمان
 • تغییر در حالت قرینگی صورت
 • بی حسی پوست
 • درد

بخشی از عوارض مذکور ، طبیعی بوده و جزو لاینفک فرایند درمان محسوب می شوند و به مرور زمان فروکش خواهند کرد. بخش دیگری از این عوارض ، به میزان مهارت و تجربه جراح لیفت پیشانی تهران وابسته است. بنابراین به منظور اجتناب از عوارض مرتبط با تجربه جراح ، در انتخاب جراح خود ، دقت عمل لازم را به کار بگیرید تا از برخی عوارض نامطلوب در امان باشید.

اقدامات قبل از لیفت پیشانی چیست؟

 1. تست های تجویز شده توسط پزشک را انجام داده و گزارش آن را برای پزشک ارسال کنید.
 2. حداقل شش هفته قبل از جراحی ، از استعمال سیگار خودداری کنید.
 3. مصرف مشروبات الکلی را ترک کنید.
 4. مصرف برخی داروها از قبیل داروهای رقیق کننده خون را که باعث افزایش احتمال خونریزی در طول فرایند می شوند ، ترک کنید.
 5. آب و مایعات زیاد بنوشید تا آبرسانی به بدن به خوبی انجام شود.
 6. محلی را در منزل بعنوان محل گذراندن دوره ریکاوری مشخص کرده و آن را به ملزوماتی از قبیل تلوزیون ، کتاب و هر آنچه بتواند شما را در طول دوره ریکاوری سرگرم کند ، تجهیز کنید.

مراقبت های بعد از لیفت پیشانی چیست؟

 1. بمنظور کاهش تورم و کبودی ، در طول دو روز اول بعد از فرایند ، بر روی ناحیه درمان ، کمپرس یخ قرار دهید.
 2. به مدت 5 الی 7 روز به پشت بخوابید و از فشار آوردن به صورت خودداری کنید.
 3. ترجیحاً سر خود را بالا نگه دارید و در موقع خواب ، در زیر سر ، دو الی سه بالش قرار دهید.
 4. در صورت احساس درد و کشیدگی در ناحیه درمان ، داروهای مسکن تجویز شده توسط دکتر لیفت پیشانی را مورد مصرف قرار دهید.
 5. تورم و کبودی بعد از فرایند ، طبیعی بوده و به تدریج برطرف می شود.
 6. با توجه به بی حس بودن موقتی ناحیه درمان ، در هنگام استحمام یا شستشوی صورت ، از آب داغ استفاده نکنید.
 7. پیاده روی را فراموش نکنید و از خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید.
 8. بعد از یک هفته می توانید به محل کار خود بازگردید ولی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 9. در طول دوره بهبود بعد از جراحی ، پوست شما حساس است. این حالت طبیعی بوده و به مرور زمان از بین می رود.

نتیجه لیفت پیشانی

به طور کلی ، لیفت آندوسکوپی پیشانی ، یک سوم بالایی صورت را جوانسازی می نماید. نتیجه به دست آمده از اجرای فرایند ، رفع حالت خسته ، غمگین و افتاده بوده ابروها ، رفع چین و چروک های پیشانی و خطوط بین دو ابرو و رفع افتادگی و شلی پوست در ناحیه پلک بالا می باشد. این فرایند ، با تحت تاثیر قرار دادن پلک های بالا و ابروها ، باعث باز شدن چشم ها شده و چشم ها را به عنوان اعضای کانونی صورت ، بازتر ، شاداب تر و سرحال تر نشان می دهد. همه این عوامل دست در دست هم ، تاثیر مثبتی را بر روی جوانسازی چهره فرد بر جای می گذارند.

آیا لیفت پیشانی با لیفت شقیقه متفاوت است؟

بسیاری به اشتباه تصور می کنند که لیفت پیشانی ، همان لیفت شقیقه است. در حالیکه این دو فرایند ، کاملاً با یکدیگر متفاوت می باشند. تکنیک ها در این دو فرایند جراحی ، با یکدیگر متفاوت می باشند و پزشک ، برای اجرای هر یک از آنها بر روی ناحیه خاصی از یک سوم فوقانی صورت تمرکز می کند.

در فرایند لیفت پیشانی ، خطوط و چین و چروک های زیر شکل گرفته بر روی پیشانی و علائم پیری ایجاد شده  در ناحیه ابروها و پیشانی را مورد هدف قرار می دهد. در این پروسیجر علاوه بر پیشانی ، ابروها نیز بالا کشیده می شوند و در نتیجه افتادگی ابروها که در اثر از دست رفتن حالت ارتجاعی پوست ایجاد شده ، بهبود یافته و چشم ها باز تر شده و شاداب تر نشان داده می شود.

در فرایند لیفت شقیقه ، خطوط و چشن و چروک های شکل گرفته در ناحیه شقیقه در گوشه خارجی چشم ها که تحت عنوان خطوط پنجه کلاغی شناخته می شوند ، مورد تمرکز قرار می گیرند. با اجرای این فرایند ، چشم ها حالت کشیده تر پیدا کرده و با رفع خطوط پنجه کلاغی و بازیابی جوانی در گوشه های خارجی چشم ها ، این بخش از صورت جذابیت بیشتری پیدا می کند.

بهترین جراح لیفت پیشانی در تهران

عمل لیفت پیشانی ، یک فرایند جراحی حساس با توجه به موقعیت آن یعنی یک سوم فوقانی صورت می باشد. تنها موقعیت اجرای این فرایند ، کل حساسیت این فرایند زیبایی را در بر نمی گیرد بلکه فاکتورهای دیگری نیز در این میان دخیل می باشند. با توجه به اینکه لیفت پیشانی باعث بالاتر کشیده شدن ابروها نیز می شود ، تبحر جراح در کمیت بالا کشیده شدن ابرو ها تا اندازه ای که نتیجه ای طبیعی را خلق کرده و چهره فرد را به یک چهره متعجب تبدیل نکند ، بسیار حائز اهمیت است. همانطور که در توضیحات این فرایند گفته شد ، پوست و عضلات ، از طریق برش هایی در بالا کشیده شده و در موقعیت مناسب قرار داده می شود. مهارت جراح در انتخاب موقعیت های استراتژیک برش ها ، بمنظور اجتناب از بر جای ماندن جای اسکار بعد از جراحی نیز بسیار مهم است. همانطور که مشاهده می کنید ، تجربه ، مهارت و داشتن نگاهی هنرمندانه ، در تمام مراحل اجرای فرایند ، خودنمایی می کند. بنابراین انتخاب بهترین جراح لیفت پیشانی تهران ، به منظور بهره مند شدن از نتایجی شگفت انگیز ، اولین قدم مهمی است که باید در انجام آن ، نهایت اهتمام را به کار برد.

بنابراین اگر شما در تهران به دنبال یک جراح خوب برای انجام این جراحی هستید دکتر اسماعیل شیرزادگان می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد شما عزیزان می توانید نمونه کارهای ایشان را در سایت یا اینستاگرام شان مشاهده کنید.

هزینه جراحی لیفت پیشانی در تهران

هزینه لیفت پیشانی دارای دامنه متغیری بوده و بر حسب سابقه جراح ، سطح گستردگی جراحی ، موقعیت جراحی و غیره ، متفاوت می باشد. برخی عوامل تاثیر گذار در هزینه جراحی لیفت اندوسکوپی در تهران شامل موارد زیر است:

 • هزینه بیهوشی
 • هزینه تجهیزات درمان
 • هزینه داروهای تجویز شده
 • دستمزد جراح
 • هزینه تست های تجویزی

در طول جلسه مشاوره ، جراح پس از انجام بررسی های لازم ، در خصوص هزینه جراحی به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

سن مناسب برای لیفت پیشانی

افردی که در حال سپری کردن دهه های چهارم تا ششم زندگی خود هستند یعنی در بازه سنی 40 الی 60 سالگی قرار دارند ، اغلب دارای سن مناسب برای بهره مندی از لیفت آندوسکوپی محسوب می شوند. در این سن اغلب علائم پیری بر روی چهره پدیدار می شود. البته چهره برخی افراد در سنین پایین تر در اثر عوامل ژنتیکی یا تاثیرات محیطی ، دستخوش تغییرات و پدیدار شدن علائم پیری از قبیل چین و چروک ، افتادگی ابروها و پلک ها و غیره می شود. به همین دلیل دامنه سنی مذکور ، نسبی بوده و به طور کلی ، کلیه افرادی که در ناحیه یک سوم بالایی چهره آنها ، علائم پیری نمایان شده است ، می توانند از مزایای این فرایند درمان ، بهره مند شوند.

سوالات متداول لیفت پیشانی

 • برش ها در لیفت اندوسکوپی پیشانی در کجا ایجاد می شوند؟

همانطور که در طول مقاله اشاره شد ، تعداد برش ها در لیفت اندوسکوپی ، اندک و اندازه آنها کوچک می باشد. این برش ها در 2 الی 3 سانتی متری داخل موها از خط رویش مو در پیشانی ایجاد می شوند و در نتیجه ، هیچ جای زخمی قابل رویت نخواهد بود.

 • لیفت اندوسکوپی پیشانی چقدر ماندگار است؟

نتیجه حاصل از این روش ، دائمی بوده و بین 10 الی 15 سال ماندگار است. مراقبت ها ، سبک زندگی و عوامل دیگر ، بر روی دامنه ماندگاری نتیجه جراحی ، تاثیر گذار است.

 • کبودی و تورم بعد از جراحی لیفت پیشانی چقدر ماندگار است؟

کبودی و تورم که پیامد طبیعی هر فرایند جراحی است ، در لیفت اندوسکوپی پیشانی نیز اجتناب ناپذیر بوده و در طول یک بازه زمانی یک الی دو هفته ای از بین می رود.

 • آیا برای لیفت پیشانی ، موها باید تراشیده شود؟

خیر . برای اجرای این تکنیک ، نیازی به تراشیدن موها درناحیه درمان نمی باشد.