لیفت صورت که تحت عنوان ریتیدکتومی نیز شناخته می شود، پروسیجری است که ساختارهای ویژه ای را در بخش میانی و پایینی صورت بالا می کشد. تعداد کمی از جراحی های پلاستیک صورت ، تاثیرات قابل ملاحظه ليفت صورت را دارا می باشند. در این مقاله با دکتر شیرزادگان بهترین جراح لیفت صورت در تهران همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این خصوص کسب کنید.

لیفت صورت - دکتر شیرزادگان

در این فرآیند از به روز ترین تکنیک ها برای خلق یک چهره طبیعی و نتایج ماندگار بدون بر جای ماندن جای زخم یا اسکار ، استفاده می شود.

آناتومی صورت

برای درک جراحی لیفت کامل صورت و آنچه در طول این پروسیجر اتفاق می افتد، آشنا شدن با آناتومی پایه صورت در لایه های مختلف، و چگونگی عملکرد هر یک از این لایه ها و اینکه چگونه در گذر زمان، تحت تاثیر قرار می گیرند، حائز اهمیت است.

پوست

پوست خارجی ترین لایه صورت و بزرگترین اندام بدن است. پوست دارای ضخامت ، بافت ، خاصیت ارتجاعی ، اسکار ها و دیگر ضایعه های پوستی می باشد. چین و پروک ها در زمان از دست رفتن خاصیت ارتجاعی ، اتفاق افتاده و پوست به تدریج شل می شود.

چربی

چربی لایه زیر سطح پوست می باشد و نقش مهمی را در تنظیم هورمون و ذخیره انرژی ایفا می کند. این بخش به حجم دهی پوست کمک کرده و در لیفت صورت و جوانی آن بسیار موثر است.

SMAS

سیستم SMAS شبکه ای از ماهیچه ها و بافت فیبروز می باشد که عضلات صورت و پوست را به هم متصل می کند و به تنظیم حرکات ماهیچه برای خلق حالات صورت کمک می کند.

لیگامنت ها

لیگامنت ها نوارهای بافت همبند قوی و فیبروز هستند که ماهیچه ها و پوست را به بافت همبند عمیق تر جهت پایدار سازی و لیفت صورت متصل می کند.

اعصاب

اعصاب بخش ظریف صورت بوده و به طور کلی 12 عصب اصلی در صورت وجود دارد که مستقیماً از مغز منشاء گرفته و به صدها عصب ریزتر تقسیم می شوند.

علت افتادگی پوست صورت

شیوه پیر شدن پوست ما تا حدودی به فاکتورهای ژنتیکی وابسته است. این فرسایش ذاتی در کنار عوامل محیطی و فاکتورهای مربوط به سبک زندگی ، فرایندها و عملکردهای کلیدی در روند فرسایش پوست محسوب می شوند. پوست صورت یکی از بخش هایی است که علائم پیری و افتادگی پوست ، سریع تر از سایر بخش های بدن در آن نمایان می شود. خطوط وچین و چروک های ریز افتادگی پوست و از دست رفتن حجم و کانتور صورت و کاهش حالت ارتجاعی از مواردی هستند که باعث افتادگی پوست صورت می شود. افتادگی پوست ، در اثر کاهش یافتن تعداد سلول هایی که به پوست حجم می دهند ، اتفاق می افتد.

این از دست رفتن حجم به همراه چین و چروک ها و از دست رفتن حالت ارتجاعی باعث می شود که پوست دچار افتادگی شده و پیر شود. شناسایی از دست رفتن حجم و کانتور صورت ، دشوار است. از دست رفتن حجم صورت باعث می شود که پوست دچار افتادگی شود و گونه ها صاف شده و شکل ظاهری صورت شبیه به گردن بوقلمون شود. به این ترتیب ، شکل کلی صورت تغییر می کند و صورت غمگین و خسته به نظر می رسد. چین و چروک های بین لب و بینی نیز یکی دیگر از پیامدهای منفی افتادگی پوست می باشد.

داوطلبین ایده آل لیفت صورت

همه افرادی که از سلامت عمومی خوب برخوردار بوده و پوست و بافت اطراف فک ، چانه و گردن آنها افتاده است ، داوطلب خوب برای جراحی لیفت صورت تهران محسوب می شوند. سطوح مختلفی از لیفتینگ صورت بر حسب دامنه لیفتینگ یا میزان محکم سازی مورد نیاز در پوست ، وجود دارد. مردان و زنان از اوایل دهه چهارم زندگی شان به بعد ، داوطلبین این فرایند درمان زیبایی محسوب می شوند.

بهترین سن برای لیفت صورت

هیچ دامنه سنی حداقل یا حداکثری برای لیفتینگ صورت وجود ندارد. اهداف ، دغدغه های زیبایی و سابقه پزشکی در افراد مختلف ، متفاوت است. به بیان کلی ، لیفتینگ صورت برای آندسته از افرادی مناسب است که پوست آنها دچار شلی و افتادگی شدید شده و چین و چروک های بسیاری بر روی آن پدیدار شده است. البته افرادی که پوست آنها دارای سطح شلی ملایم تا متوسط می باشد ، می توانند از شکل های دیگر لیفت صورت در تهران بهره مند شوند.

میزان موفقیت و ماندگاری لیفت صورت به پشتیبانی اسکلتی ، وضعیت حجم بافت نرم ، سنگینی پوست و دیگر فاکتورهای آناتومیکی که می تواند بعد از جراحی ، از ساختار چهره پشتیبانی کند ، وابسته است.

پزشک با دقت پوست صورت را مورد بررسی قرار داده و در صورت شناخته شدن شما به عنوان داوطلب خوب برای انجام لیفتینگ صورت ، اهداف زیبایی تان را مورد بحث قرار می دهد.

بیشتر بیمارانی که به دنبال جراحی لیفت صورت هستند ، در دامنه سنی بین 40 تا 70 سال قرار دارند. بر اساس امار موجود ، 66 درصد از بیماران ، در رده سنی 54 سال ، 32 درصد در رده سنی 40 الی 45 سال می باشند و حدوداً 2 درصد آنها بین سنین 20 الی 29 سال قرار دارند.

به طور کلی اگر شما از سلامت عمومی فیزیکی و روحی خوبی برخوردار بوده و به بیماری خاصی مبتلا نباشید ، داوطب ایده آل این درمان محسوب می شوید. همچنین داشتن انتظارات منطقی و سیگاری نبودن نیز از الزامات داوطلبی برای این درمان محسوب می شود.

مزایای لیفت صورت

زمانی که به لیفت صورت فکر می کنیم سوالات بسیاری در ذهن داریم از جمله این سوالات : آیا حالا زمان مناسبی برای لیفت صورت است؟ آیا من داوطلب خوبی برای این فرایند درمان  هستم ؟ آیا به لیفت صورت نیاز دارم؟ دکتر اسماعیل شیرزادگان ، این سوالات و سوالات بسیار دیگری را بر می شمرد که بیماران او در زمان مراجعه در طول جلسه مشاوره مطرح می کنند و پزشک با بر شمردن مزایای لیفت صورت به بیمار خود این فرصت را می دهد تا با انجام یک مقایسه ساده ، خود به نتیجه ای منطقی در خصوص نیاز یا عدم نیاز به انجام این فرایند دست یافته و پاسخ بسیاری از دغدغه های خود را دریافت کند. برخی از مزایای لیفت صورت شامل موارد زیر می باشد:

 • بهبود افتادگی بخش میانه صورت
 • کاهش چین و چروک ها و خطوط زیر چشم ها
 • کاهش چین و پروک ها و خطوط بین لب و بینی
 • بهبود شکل ظاهری پوست در ناحیه فک و رفع افتادگی آن
 • کاهش افتادگی پوست گردن

داوطلبین ایده آل این فرایند معمولاً افراد بین دامنه سنی 40 تا 70 ساله ای هستند که از سلامت عمومی خوبی برخوردار می باشند. بیماری هایی از قبیل دیابت و فشار خون ، مانعی برای انجام فرایند محسوب نمی شوند ولی اجرای فرایند در شرایط ابتلا به این بیماری ها ، در یک موقعیت کنترل شده انجام می شود.

لیفت صورت با چه پروسیجرهایی قابل ترکیب است؟

جراحی لیفتینگ صورت را می توان با سایر پروسیجرها ، با هدف دستیابی به بهترین نتیجه ، ترکیب نمود. برخی از رایج ترین پروسیجرها ، شامل موارد زیر می باشد:

 • لیفت صورت و لیفت گردن

لیفت صورت و لیفت گردن اغلب بمنظور بهبود دادن کلی چهره ، با یکدیگر ترکیب می شوند. این دو فرایند از طریق یک برش مشترک قابل اجرا بوده و در برخی موارد ، یک برش مضاعف نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه SMAS در صورت ، با ماهیچه های گردن در یک امتداد قرار دارد ، نتیجه لیفتینگ صورت در زمان اضافه کردن لیفت گردن به آن ، نتیجه بسیار بهتری را به دست می دهد.

 • لیفت صورت و لیفت لب

لیفت صورت و لیفت سانترال لب برای آندسته از افرادی مناسب است که قصد دارند ویژگی های بخش میانی و جانبی صورت خود را بهبود بخشند. لب بالا در گذر زمان و با بالا رفتن سن ، نازک تر می شود و به همین منظور لیفت سانترال لب را می توان همزمان با ليفت صورت انجام داده و با گذراندن یک دوره ریکاوری مشترک ، از مزایای دو فرایند بهره مند شد.

 • تزریق چربی و لیفت صورت

با بالا رفتن سن ، افتادگی پوست در اثر از بین رفتن خاصیت ارتجاعی آن ، تجربه می شود ، ولی کاهش حجم ، ماحصل از بین رفتن چربی صورت است. لیفت و تزریق چربی را می توان به طور همزمان با هم انجام داده و علاوه بر محکم نمودن پوست ، حجم از دست رفته را نیز بازیابی نمود. البته در برخی موارد ، لیفت صورت به تنهایی می تواند کانتور مطلوب در صورت را خلق کرده و در این شرایط ، تزریق چربی مورد نیاز نمی باشد.

 • پروتز چانه و لیفت صورت

بمنظور بهبود بخشیدن به نتایج به دست آمده از لیفتینگ صورت ، گاهی پروتز چانه نیز برای خلق یک خط تفکیک گردن از صورت زیبا و ایجاد برجستگی مطلوب در ناحیه چانه ، پیشنهاد می شود.

فیلم لیفت صورت و پیشانی

انواع لیفت صورت

 • لیفت صورت SMAS

لیفت SMAS نوع عمیق تر جراحی می باشد که نه تنها شامل برداشت مقداری پوست ، بلکه شامل برداشتن بخشی از بافت چربی زیر جلدی نیز می باشد. در این فرایند SMAS برداشته نمی شود ، بلکه به روشی تا خورده می شود که کوتاه تر شده و به سمت بالا کشیده شود. این فرایند ، کم خطر بوده و نتایج ماندگاری را به دست می دهد.

 • لیفت میانی صورت

لیفت صورت در بخش میانی چهره فرایندی است که برای بیماران دارای گونه های افتاده ، فرو رفتگی در زیر چشم ، چین و چروک های عمیق بین لب و بینی مناسب می باشد.

این روند ، پلک های پایینی و گونه ها را جوانسازی کرده و در دستیابی به چهره ای جوان تر و صورتی پر تر موثر می باشد.

پزشک ، برش های کوچکی را در خط رشد مو در ناحیه شقیقه ایجاد می کند و از طریق آنها بافت بخش میانی صورت را بالا می کشد.

 • لیفت صورت تردیشنال

لیفت صورت تردیشنال برای لیفت بافت های گونه ، فک و گردن و قرار دادن آنها در موقعیت مناسب ، فوق العاده می شود.

اغلب به طور همزمان ، لیفت پیشانی نیز انجام می شود. بهترین دکترلیفت صورت در تهران، تکنیک های متعددی را برای جراحی جوانسازی صورت بر اساس نیازها و ترجیحات فردی ، مورد استفاده قرار می دهد.

در بیشتر موارد ، پزشک ماهیچه های پایه و بافت های عمیق تر را به صورت عمودی بالا کشیده و به منظور بهبود شرایط کلی چهره ، پوست را به صورت جانبی ، می کشد. در برخی موارد ، تنها گونه ها و فک بالا کشیده می شوند. اگر افتادگی فک و پوست شل گردن ، دغدغه اصلی بیمار باشد ، دکتر لیفت گردن و صورت ، ترکیب می کند.

ليفت صورت ، پوست اضافی را برمی دارد و در عین حال ، ساختارهای پشتیبان از قبیل ماهیچه و بافت همبند را محکم می کند. وی این کار را با تکنیک های جوانسازی صورت از قبیل لیفت اندوسکوپیک ، S ، SMAS ، SMAS پیشرفته و Deep Plane استفاده می کند.

 • لیفت صورت تحتانی

این فرایند ليفت صورت ، یک سوم تحتانی صورت را از زیر گوش ها تا زیر چانه درمان می کند. پزشک ، لیفت صورت تحتانی را برای بیمارانی که دغدغه اصلی آنها شل بودن پوست فک و چین و چروک عمیق در ناحیه بین لب و بینی است ، انجام می دهد. برش ها در میانه گوش ایجاد می شود. در برخی موارد ایجاد یک برش در زیر چانه نیز الزامی می باشد.

چگونه برای جراحی لیفت صورت آماده شویم ؟

اقدامات متعددی وجود دارد که باید در مرحله آماده شدن برای لیفتینگ ، مد نظر قرار گیرد. این اقدامات عبارتند از :

 1. مصرف داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن ، وارفارین ، ویتامین E و مکمل ها را به منظور کاهش خطر خونریزی ، متوقف کنید.
 2. سیگار کشیدن را ترک کنید.
 3. داورهای تجویز شده توسط بهترین جراح پلاستیک در تهران از قبیل داروهای مسکن ، پمادهای موضعی ، گاز استریل ، پر اکسید هیدروژن و نوار چسب را تهیه کرده و در منزل بگذارید.

بهترین جراح لیفت صورت در تهران

یکی از مهم ترین شاخص ها در انتخاب یک جراح لیفت صورت خوب در نظر گرفتن دامنه تجربه او در انجام جراحی های موفقیت آمیز لیفت صورت و تسط بر جدیدترین تکنیک ها و نوآوری ها در حوزه جوانسازی صورت می باشد. سفر بسیاری از بیماران به تهران برای بهره مند شدن از تجربه چشم گیر دکتر شیرزادگان ، موید این مطلب است که تجربه و مهارت در خلق یک نتیجه شگفت انگیز تا چه اندازه حائز اهمیت است. دستاورد دکتر اسماعیل شیرزادگان ، بهترین جراح لیفت صورت در ونک ، حفظ شکل ظاهری طبیعی در چهره به همراه خلق نتایج ماندگار می باشد. او از طریق ترکیب جدیدترین پیشرفت های مربوط به فاکتورهای رشد پیوند چربی و جراحی های آندوسکوپیک ، نیازهای بیماران خود را در مسیر دستیابی به چهره جوانسازی شده رفع می نماید.

مشاوره با بهترین دکتر لیفت صورت در تهران قبل از لیفت

مشاوره با پزشک یک مرحله مهم محسوب می شود. این یک جلسه نفر به نفر بین بهترین جراح لیفت صورت در تهران و بیمار می باشد که در طول آن ، پزشک سوالاتی را در خصوص دغدغه های زیبایی پرسیده و جزئیات فرایند ، ریکاوری و غیره را برای بیمار شرح می دهد. سابقه پزشکی بیمار در این جلسه بررسی می شود و پوست صورت و اهداف زیبایی ارزیابی شده و طرح درمان ، ترسیم می شود. گزینه های درمان ، تکنیک ها و روندهای تکمیلی مورد نیاز برای دستیابی به یک درمان ایده آل متناسب با نیازهای منحصر به فرد شما ، به بحث گذاشته می شود.

فیلم لیفت صورت

نکته ای برای آقایان داوطلب لیفت صورت

اجرای فرایند لیفت صورت در آقایان باید با دقت بسیار بالا انجام شود و باید به گونه ای طراحی شود که ویژگی های مردانه چهره آن ها حفظ شود و ارتقا پیدا کند. پزشک گاهی لیفتینگ صورت و لیپوساکشن گردن را برای برداشتن رسوبات چربی در زیر چانه توصیه می کند. در برخی بیماران مرد ، یک ایمپلنت کوچک چانه نیز برای خلق چهره ای جوان تر و قوی تر توصیه می شود که در طول فرایند قابل اجرا می باشد.

در لیفت صورت ، چه نواحی مورد هدف قرار می گیرد؟

امروزه ، ليفت صورت معانی زیادی را در بر می گیرد. در تمام انواع ليفت ، بهترین دکتر لیفت صورت در تهران ماهیچه ، پوست و چربی چهره را درمان می کند. این پروسه به معنی جوانسازی نواحی مجزا به وسیله تکنیک های مختلف می باشد. به طور کلی می توان گفت که انواع مختلف لیفتینگ صورت ، کل ناحیه صورت و گردن را درمان می کند.

فیلم لیفت صورت و گردن همزمان

ریکاوری بعد از لیفت صورت

 1. با یکی از دوستان یا نزدیکان جهت همراهی شما در طول 48 ساعت اول بعد از لیفت صورت در تهران ، هماهنگی های لازم را انجام دهید.
 2. در زمان استراحت ، سر خود را با قرار دادن دو بالش ، در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید.
 3. حداقل به مدت یک هفته ، به روی شکم نخوابید.
 4. داروهای تجویز شده توسط پزشک را طبق دستور مصرف کنید.
 5. به مدت 7 الی 10 روز از انجام فعالیت های فیزیکی ، خودداری نمایید.
 6. بمنظور کنترل تورم و کاهش آن در ناحیه درمان ، از کمپرس یخ استفاده کنید.
 7. در صورت تجربه کردن خونریزی ، در حالیکه سر را بالا نگه داشته اید ، به حالت لم داده دراز بکشید و بر روی صورت و گردن با فشار ملایم ، کمپرس یخ قرار دهید.
 8. از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین که باعث افزایش فشار خون و خطر خونریزی می شوند ، خودداری کنید.
 9. تا یک هفته خم نشوید و همیشه سرتان را بالا نگه دارید.
 10. مراقب باشید تا یک هفته هیچ ضربه ای به صورت شما وارد نشود.
 11. از قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض نور خورشید ، حداقل تا یک ماه خودداری کنید.
 12. محل برش ها را با آب و صابون ، حداقل یک الی سه بار در روز بشویید و محلول ها و پمادهای آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک برای پیشگیری از عفونت را بر روی آن قرار دهید.
 13. حداقل به مدت 6 هفته بعد از جراحی لیفت صورت به منظور به حداقل رساندن شکل ظاهری اسکار ، آنها را با ویتامین E  یا کره کاکائو ، ماساژ دهید.
 14. لباس هایی که برای از تن در آوردن باید آنها را به روی صورت بکشید ، نپوشید.
 15. حداقل به مدت دو هفته بعد از پروسیجر ، بمنظور تضمین هموار پیش رفتن روند بهبود و ریکاوری ، سیگار نکشید.

مراقبت های بعد از لیفت صورت

 • تا دو هفته بعد از عمل جراحی ، سر و کتف ها را با قرار دادن چند بالش ، تحت زاویه 45 درجه نگه دارید. بالا نگه داشتن سر ، به کاهش سریع تر کبودی و تورم کمک می کند.
 • تا 5 روز اول بعد از جراحی ، از انجام فعالیت های سنگین خودداری کرده و 4 تا 6 بار در رو در حالیکه در تخت دراز کشیده اید ، پاها را ورزش دهید.
 • در طول 72 ساعت اول بعد از جراحی لیفت صورت در تهران، برای کمک به کاهش تورم ، بر روی ناحیه درمان ، کمپرس یخ قرار دهید.
 • در صورت درد داشتن ، داروهای مسکن را طبق تجویز بهترین جراح لیفت صورت در تهران ، مورد استفاده قرار دهید.
 • در طول 48 ساعت اول بعد از لیفت ، خوب استراحت کنید.
 • رژیم سبک ، بهترین گزینه در روز بعد از جراحی می باشد. غذا خوردن را با مایعات شروع کرده و کم کم به سمت میل کردن سوپ و غذاها نرم پیش بروید. در روزهای آتی ، می توانید رژیم نرمال خود را از سر بگیرید.
 • مراقب لوله های تخلیه ترشحات باشید تا جابجا نشوند. پزشک در طول یک یا دو روز اول بعد از جراحی ، این لوله ها را بر می دارد.
 • تورم در صورت و ناحیه چشم ها ، طبیعی است. در صورت پیشرفت آن به ناحیه گردن و کنترل نشدن درد با مصرف داروهای مسکن ، با پرشک تماس بگیرید.
 • سیگار نکشید.
 • بعد از برداشته شدن لوله های تخلیه ترشحات ، تمیز کردن خطوط برش را در جلو و پشت گوش و در زیر چانه با استفاده از پر اکسید هیدروژن رقیق شده در آب ، دو بار در روز ، انجام دهید. پس از آن یک لایه نازک پماد تجویز شده توسط بهترین جراح لیفت صورت در تهران را دو بار در روز ، استعمال کنید.
 • بعد از برداشتن پانسمان و لوله های تخلیه ترشحات ، موهایتان را با شامپو بچه بشویید. از سشوار ، حالت دهنده مو ، ژل و غیره استفاده نکنید. برای خشک کردن موها ، از باد خنک سشوار استفاده کنید.
 • فعالیت های نرمال خود را می توانید 3 هفته بعد از لیفت صورت از سر بگیرید.
 • صورت و پوست شما در برابر نور خورشید حساس است. به مدت 8 هفته از پوست خود در برابر نور خورشید مراقبت کنید. در زمان خروج از منزل ، از کلاه استفاده کرده و کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.

عوارض جانبی لیفت صورت

لیفت صورت یک جراحی اصلی است و گاهی اوقات باعث بروز مشکلات و عوارض جانبی می شود. برخی عوارض جانبی این فرایند زیبایی در زیر شرح داده است. لازم به ذکر است که انتخاب جراح خوب در به حداقل رساندن این عوارض جانبی ، نقش به سزایی را ایفا می کند.

 • هماتوم پس از لیفتینگ صورت

هماتوم ، تجمع خون در خارج از رگ های خونی می باشد. هماتوم رایج ترین عارضه بعد از لیفت صورت بوده و در 2 تا 15 درصد از بیماران رخ می دهد. هماتوم معمولاً با درد و تورم در صورت در طول 12 تا 24 ساعت بعد از جراحی ، اتفاق می افتد. اگر هماتوم کوچک باشد ، درمان شامل استفاده از پانسمان های فشاری ، برداشتن بخیه ، ساکشن یا اسپیراسیون سوزن خواهد بود. در موارد بسیار نادر ، هماتوم بسیار بزرگ است که در آن ، جراحی برای برداشتن خون انجام می پذیرد.

 • آسیب دیدگی عصب بعد از لیفت

آسیب دیدگی عصب یکی دیگر از عوارض احتمالی لیفت صورت می باشد. در این عارضه ، اعصابی که مسئول حس در صورت هستند ، آسیب می بینند و ممکن است این اتفاق در 1 تا 7 درصد از بیماران رخ دهد. اعصابی که فعالیت های حرکتی صورت را بر عهده دارند ، کمتر در معرض خطر می باشند. ترمیم فوری اعصاب به منظور کاهش خطر آسیب ددیگی دائمی بسیار حائز اهمیت است.

 • عفونت بعد از لیفت صورت

احتمال عفونت به دلیل تجویز داروهای آنتی بیوتیک ، بسیار بعید است. در صورت وقوع ، این عفونت بسیار ملایم بوده و با یک دوره مصرف آنتی بیوتیک ، رفع می شود. در موارد بسیار نادر ، اگر عفونت جدی باشد ، ترشحاتی از محل درمان خارج شده و آنتی بیوتیک تزریقی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 • نکروز پوست بعد از کشیدن پوست صورت

نکروز پوست ممکن است در طول فرایند بهبود در صورت کاهش تامین خون برای ناحیه درمان شده ، اتفاق بیافتد. نکروز پوست در جراحی های لیفت صورت در لایه های عمیق پوست ، کمتر است. کمبود خون ، باعث آسیب دیدن سلول ها و تغییر رنگ و تیره شدن پوست می شود. سیگار کشیدن و بیماری هایی از قبیل دیابت می تواند خطر نکروز پوست را افزایش دهد. بیشتر نکروز های پوست ، معمولاً به مرور زمان ، بهبود پیدا می کنند.

هزینه لیفت صورت در تهران

هزینه لیفت صورت - دکتر شیرزادگان

فاکتورهای متعددی وجود دارند که در تعیین هزینه نهایی لیفت صورت در تهران ، شمال تهران و غیره ، نقش تعیین کننده ای را ایفا می کنند. این فاکتورها شامل نوع ليفت ، موقعیت جغرافیایی مطب پزشک ، تجربه جراح ، استفاده از بیهوشی ، طول پیش بینی شده جراحی ، سال جراحی به عنوان مثال در سال 1401 هزینه جراحی بیشتر از سال 1400 است، و ترکیب این فرایند زیبایی با سایر فرایند های جراحی مربوط به صورت و گردن می باشد. همه این فاکتورها باعث می شوند که هزینه لیفت صورت در دامنه متغیری قرار داشته باشد. جراح در طول جلسه مشاوره ، بعد از انجام بررسی های لازم و تعیین دامنه گسترگی درمان ، اطلاعات لازم را در خصوص هزینه آن در اختیار شما قرار می دهد.

اگر میخواهید درباره هزینه لیفت صورت بیشتر بدانید بر روی لینک کلیک کنید.

لیفت صورت و بیهوشی

در بیشتر موارد ، بیهوشی عمومی برای پروسیجرهای لیفتینگ صورت استفاده می شود. بهترین جراح لیفت صورت در تهران و تیم درمان ، با بررسی سابقه پزشکی و سلامت عمومی شما ، قبل از تعیین زمان جراحی ، در خصوص پروتکل بیهوشی ، تصمیم گیری می کند.

لیفت صورت در خانه

خطوط ریز ، چین و چروک ها و پوست افتاده ، علائم بالا رفتن سن هستند. با بالا رفتن سن ، پوست شل می شود و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. دهیدراته شدن پوست ، سیگار کشیدن ، بارداری ، مصرف بی رویه الکل ، کاهش وزن ، و استفاده از محصولات بی کیفیت پوستی می تواند منجر به افتادگی پوست شود.

برخی روش های خانگی می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده از پیشرفت سریع مشکلات فوق الذکر در پوست ، جلوگیری به عمل آورد. برخی از این روش ها شامل موارد زیر می باشند:

 • ژل آلئوورا

ژل آلئوورا یکی از بهترین راهکارهای خانگی برای سفت کردن پوست است. این ماده حاوی اسید مالیک می باشد که خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد. ژل این گیاه را استخراج کرده و آن را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست صورت و گردن قرار دهید و سپس با آب ولرم بشویید. این کار را سه الی چهار بار در هفته انجام دهید. بعلاوه می توانید این ژل را با عسل و مایونز نیز ترکیب کرده و روی گردن و صورت بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب خنک بشویید.

 • سفیده تخم مرغ و عسل

سفیده تخم مرغ منبع غنی پروتئین آلبومین ، یک راهکار خوب برای سفت کردن پوست صورت است. این ماده بافت صورت را از طریق بازسازی سلول های پوست و بالا بردن سطح سلامت پوست ، بهبود می بخشد. تخم مرغ و عسل را خوب با هم مخلوط کنید و آن را بر روی صورت و گردن به مدت 20 دقیقه قرار داده و سپس با آب سرد بشویید. این کار را سه بار در ماه انجام دهید.

هر چند روش های خانگی می تواند در کمک به حفظ کیفیت پوست کمک کند ولی خنثی کردن تاثیرات معکوس و اجتناب ناپذیر ناشی از بالارفتن سن و تاثیرات محیطی ، قطعاً جز در سایه جراحی لیفت صورت ، به هیچ روش دیگری قابل جبران نبوده و نمی تواند نتیجه ماندگاری را به دست دهد.

سوالات متداول لیفت صورت

اسکارهای لیفت صورت در محلی ایجاد می شوند که برش برای انجام جراحی پلاستیک در آن ناحیه ایجاد می شود. این اسکارها معمولاً در دو محل در طرفین صورت بر جای می مانند : در جلوی گوش ها و پشت گوش ها. اسکار در جلوی گوش ، از خط رشد مو آغاز می شود. هدف از قرار دادن برش در این موقعیت ، امکان پوشش دادن آن با مو می باشد. اسکار پشت گوش از بخش تحتانی قسمت خلفی گوش آغاز شده و به سمت بالا تا محل رشد مو پیش می رود.

جراحی لیفتینگ صورت به طور کلی به عنوان یک فرایند بدون درد معرفی شده است. تنها چیزی که بیشتر بیماران از آن گلایه می کنند ، تورم و کبودی است که البته موقتی بوده و بعد از سپری شدن دوره بهبود ، فروکش خواهد کرد.

کبودی در طول دو هفته اول به اوج خود می رسد و در هفته های بعدی ، روند بهبود قابل ملاحظه ای را سپری می کند. بهترین دکتر لیفت صورت در تهران ، رژیم هموپاتی را برای کمک به کوتاه شدن موثر فرایند ریکاوری توصیه می کند.

پروسیجر لیفت صورت ، فرایند سفت کردن پوست و در برخی موارد ، ماهیچه های پایه می باشد. هدف از این کار ، بازگرداندن پوست به شرایط قبل از ظهور علائم پیری و افتادگی پوست است. بیشتر بیماران می توانند از نتایج به دست آمده از فرایند لیفت صورت ، تا 20 سال بهره مند شوند ولی حقیقت شاید تلخی که ناچار به پذیرفتن آن هستیم این است که جوانی برای همیشه ماندگار نیست و سپری شدن فرایند پیری و پدیدار شدن علائم ناخوشایند آن ، اجتناب ناپذیر است. میزان ماندگاری نتایج زیبای به دست آمده از لیفت صورت به کیفیت جراحی انجام شده ، سن شما در زمان انجام جراحی و ویژگی های پوست تان وابسته است. نوع پوست تا حد زیادی به فاکتورهای ژنتیکی و محیطی از قبیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، سیگار کشیدن ، رژیم غذایی و ورزش که بر روی خاصیت ارتجاعی پوست اثر می گذارند ، وابسته است.

پروسه ای که تنها پوست را محکم کند ، ماندگاری چندانی نداشته و شکل ظاهری غیر طبیعی را بر جای می گذارد. جراح خوب از روش های جراحی پیشرفته برای بالا کشیدن بافت و پوست و خلق یک چهره طبیعی و جوانسازی شده ای که برای سال ها ماندگار باشد ، استفاده می کند.

بعد از آزمایشات فیزیکی ، مشاوره قیق و عمیقی انجام می شود. پزشک فرایندهای ترکیبی را برای خلق یک طرح جراحی مناسب برای صورت شما توصیه می کند. بیشتر بیماران ، خواهان داشتن یک چهره طبیعی هستند و این بدان معناست که صورت باید در سطوح مختلف درمان شود. پیری صورت در اثر تغییرات رخ داده در پوست ، ماهیچه و چربی آن اتفاق می افتد. بنابراین برای خلق نتایج طبیعی ، لازم است این بخش ها به طور جداگانه مهندسی شوند. یک جراح پلاستیک خوب در تهران ، ونک ، شمال تهران و غیره با ترکیب علم و هنر خود می تواند نتیجه ای را خلق کند که کاملاً طبیعی به نظر رسیده و چهره کلی فرد را بهبود می بخشد.

اسکار آکنه می تواند در حدوداً 95 درصد از افراد دارای آکنه اتفاق بیافتد و میزان شیوع برآورد شده آن در یک جمعیت عمومی ، بین 1-11 درصد است. هر چند لیفت صورت می تواند در از بین بردن یا کاهش دادن چین و چروک های یک سوم پایینی صورت و کم کردن غبغب مفید واقع شود ، ولی نمی تواند اسکارهای آکنه را از بین ببرد. اسکارهای آکنه به بهترین شکل ، با لیزر و پیلینگ شیمیایی ، برداشته می شوند.