فرایند بالا رفتن سن و پدیدار شدن آثار پیری بر روی چهره ، امری اجتناب ناپذیر است. امروزه به مدد پیشرفت در حوزه زیبایی ، راهکارهای کلیدی برای رهایی از این آثار پیری در اختیار قرار گرفته است که با بهره مند شدن از آن ها می توان زیبایی و جوانی را بازیابی نمود. لیفت شقیقه با آندوسکوپیک یا باز نیز یکی از تکنیک های بازیابی جوانی است که در آن ، پزشک بعد از ضدعفونی محل درمان با مواد گندزدا ، برش های کوچکی را در موقعیت های استراتژیک در محل رویش موها ایجاد می کند. در این مقاله با دکتر شیرزادگان بهترین جراح لیفت شقیقه در تهران همراه باشید تا اطلاعات جامع و مفیدی در این خصوص کسب کنید.

لیفت شقیقه - دکتر شیرزادگان

علت انتخاب این محل برای ایجاد برش ها ، جلوگیری از دیده شدن آنها و طبیعی تر جلوه کردن نتیجه درمان می باشد. سپس پزشک با استفاده از دستگاهی به نام آندوسکوپ که مجهز به یک دوربین مخصوص می باشد، فضای داخلی ماهیچه ها و بافت ناحیه پیشانی و شقیقه ها را مشاهده می کند.

با استفاده از ابزار مخصوص بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران ، تغییرات لازم در عضلات ، چربی و پوست ناحیه مورد نظر ، اعمال می شود. بعد از تکمیل فرایند ، برش ها بخیه زده می شوند و پماد آنتی بیوتیک بر روی آنها قرار می گیرد.

مدت تخمینی این فرایند بین 1 الی 3 ساعت ، متغیر می باشد.

مزایای جراحی آندوسکوپیک لیفت شقیقه چیست؟

لیفت آندوسکوپیک شقیقه در تهران با تاثیر خارق العاده خود بر روی چهره ، در بازیابی چهره ای جوان و سرحال ، نقش به سزایی را ایفا می کند. مشاهده نتیجه درمان در افراد جراحی شده به دست یک جراح ماهر ، یک عامل ایجاد انگیزه برای افرادی محسوب می شود که با ظاهر شدن آثار پیری ، جوانی و شادابی چهره خود را از دست داده و چهره آنها خسته و غمگین و پیر به نظر می رسد.

لیفت شقیقه ، علاوه بر بازیابی جوانی در یک سوم بالایی صورت ، مزایای بسیار دیگری از قبیل موارد زیر را به همراه دارد:

 • به دلیل کمتر تهاجمی بودن ، آسیبی به پوست وارد نکرده و جای زخم بر جای مانده از درمان در آن بسیار جزئی و نامشهود است.
 • تورم و کبودی لیفت شقیقه آندوسکوپیک در مقایسه با جراحی تهاجمی بسیار کمتر است.
 • در این فرایند از به روز ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی استفاده می شود.
 • سرعت بهبود در این فرایند ، بالا است.
 • مراقبت های بعد از جراحی ، در مقایسه با جراحی تهاجمی ، کمتر است.
 • دوره ریکاوری در این فرایند کوتاه تر است.

آیا لیفت شقیقه با روش آندوسکوپیک یا باز عوارض دارد؟

جراحی لیفت شقیقه مانند هر فرایند جراحی دیگری ، برخی عوارض را به دنبال دارد. دامنه بروز عوارض ، تا حد زیادی با مهارت و تجربه جراح در ارتباط است.

انتخاب یک جراح پلاستیک خوب و مجرب و در تهران، در امان ماندن از عوارض بعد از جراحی لیفت آندوسکوپیک شقیقه را تا حد زیادی تحت پوشش قرار می دهد. خوشبختانه ، جراحی آندوسکوپیک شقیقه یک فرایند زیبایی و گزینشی است و هیچ محدودیت زمانی در آن وجود ندارد. بنابراین می توانید با وقت گذاشتن بر روی پروسیجر انتخاب جراح لیفت شقیقه در تهران ، پزشکی را برگزینید که با اطمینان ، روند درمان را به دست او سپرده و از عوارض درمان نیز در امان بمانید.

برخی عوارض احتمالی جراحی لیفتینگ شقیقه شامل موارد زیر می باشد:

 • واکنش حساسیت به داروی بیهوشی
 • ایجاد عدم تقارن در ناحیه درمان
 • ایجاد ریزش مو در ناحیه درمان
 • احساس خارش در سطح پوست سر
 • احساس کشیدگی در پوست سر

این عوارض عمدتاً موقتی بوده و بعد از سپری شدن پروسه بهبود ، رفع می شوند.

اقدامات قبل از لیفت شقیقه

 • قطع مصرف سیگار و الکل
 • قطع مصرف برخی داروهای مختل کننده فرایند درمان
 • تهیه داروهای تجویز شده توسط پزشک جهت مصرف در طول دوره ریکاوری
 • تدارک محلی در منزل برای سپری کردن دوره ریکاوری و تجهیز آن به وسایل سرگرم کننده برای داشتن یک تجربه خوب از ریکاوری
 • انجام هماهنگی های لازم با یکی از دوستان یا نزدیکان جهت بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی و بازگرداندن شما به منزل بعد از تکمیل فرایند در روز جراحی

مشاوره با جراح

پس از تکمیل تحقیقات و انتخاب جراح بالقوه ، جلسه ملاقاتی را با جراح لیفت شقیقه منتخب خود هماهنگ کنید. در طول این جلسه ، پزشک با استفاده از اطلاعات به دست آمده از ارزیابی شرایط فیزیکی شما ، بررسی سابقه پزشکی تان و نیز کسب اطلاعات در خصوص داروهایی که در حال مصرف آنها هستید ، به همراه بررسی ناحیه مورد نظر برای درمان ، طرح درمان مناسب را برای شما ترسیم می کند. شما می توانید در طول این جلسه ، گالری عکس های قبل و بعد سایر بیمارانی که به دست جراح منتخب شما جراحی شده اند را مشاهده کنید. پزشک همچنین دستورالعمل های لازم در خصوص مراقبت های قبل و بعد از لیفت شقیقه در تهران را نیز در اختیارتان قرار می دهد. این توصیه ها ، متناسب با شرایط شما ، شکل سفارشی دارند. در اجرای دقیق آنها اهتمام ورزید.

لیفت شقیقه چه فاکتورهایی را مورد هدف قرار می دهد ؟

جراحی لیفت شقیقه بر اساس هدف دنبال شده در هر بیمار ، تجربیات و نتایج ، متفاوت می باشد. در طول یک جلسه مشاوره با بهترین دکتر جراح لیفت شقیقه ، گزینه های درمان مورد بحث قرار گرفته و فاکتورهای مورد هدف در طول فرایند ، بررسی می شود. بر حسب نیاز های هر بیمار ، افتادگی چشم ها ، افتادگی ابرو ها ، چین و چروک های اطراف چشم ، خطوط ریز بین چشم ها و شقیقه و تا حدودی پف زیر چشم ها ، در طول این فرایند قابل درمان است.

ریکاوری بعد از جراحی لیفت شقیقه

دوره ریکاوری با بهبود برای لیفت آندوسکوپیک شقیقه ، به طور متوسط 10 روز می باشد. بیماران مختلف ، دارای شرایط بدنی متفاوتی می باشند و به همین دلیل ، این دوره بهبود ، دارای دامنه متغیری می باشد. برخی بیماران ، زودتر این دوره را سپری کرده و برخی دیگر به مدت طولانی تری برای دستیابی به شرایط بهبود استاندارد ، نیاز دارند.

بعد از فرایند جراحی لیفت شقیقه ، طبیعی است که اندکی تورم و کبودی را در اطراف ناحیه بخیه زده شده ، تجربه کنید. این تورم و کبودی در طول یک دوره چند روزه بهبود پیدا می کند. بعد از تقریباً 11 روز پس از جراحی ، گیره های مخصوصی که برای بستن نقطه برش مورد استفاده قرار گرفته بودند ، برداشته می شوند.

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

اقدمات و مراقبت های بعد از فرایند لیفت آندوسکوپیک شقیقه ، مهمترین بخش پروسیجر و در واقع مکمل خلق نتیجه مطلوب محسوب می شود.

در زیر نکات لازم الاجرا در این خصوص آمده است:

 • پزشک داروهایی را به منظور کنترل درد بعد از عمل لیفت شقیقه ، تجویز می کند.
 • برای کنترل بهتر درد و کمک به فروکش سریع تر کبودی و تورم ، از کمپرس سرد در طول 24 ساعت اول بعد از درمان استفاده کنید.
 • در هنگام خوابیدن با قرار دادن 2 الی 3 بالش ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. این کار به کاهش احساس درد و کمک به فروکش کردن سریع تر تورم کمک می کند.
 • ناحیه درمان را با داروهای تجویز شده توسط پزشک ، شستشو دهید. رعایت بهداشت ناحیه درمان ، در پیشگیری از بروز عفونت بسیار حائز اهمیت است.
 • در طول 3 روز اول بعد از درمان ، بهتر است از مرطوب شدن ناحیه ، خودداری کنید. از اسفنج های مخصوص شستشوی بدن استفاده کنید.
 • مصرف ویتامین ها بعد از فرایند جراحی لیفت شقیقه ، بلامانع می باشد.
 • قطع استعمال سیگار و مصرف الکل ، که قبل از فرایند آغاز شده بود ، همچنان باید ادامه پیدا کند. سیگار و الکل دو عاملی هستند که از سرعت فرایند بهبود می کاهد.
 • تا زمانی که از داروهای مسکن استفاده می کنید ، رانندگی نکنید و از کار کردن با ماشین آلات خودداری کنید.

تکنیک سه بعدی لیفت شقیقه

یکی از دغدغه های قبل از جراحی لیفت شقیقه در تهران که اکثر بیماران درگیر آن هستند این است که نمی دانند آیا تغییر حاصله ، برازنده چهره آنها خواهد بود یا خیر. به مدد پیشرفت های رخ داده در حوزه تکنولوژی تصویر برداری سه بعدی ، این دغدغه قابل رفع شدن است. معمولاً پزشک با استفاده از تکنیک سه بعدی یا اپلکیشن سه بعدی ، پیش فرضی از چهره بیمار را که شامل کلیه تغییرات ایجاد شده در چهره ، بعد از عمل لیفت آندوسکوپیک شقیقه می باشد ، خلق می نماید. به این ترتیب ، بیمار می تواند ببیند که چهره او بعد از اجرای فرایند ، چه تغییری خواهد کرد.

آیا می توان لیفت شقیقه را همزمان با سایر جراحی های زیبایی صورت انجام داد؟

پزشک در طول جلسه مشاوره ، در زمان ارزیابی صورت بیمار ، گاهی به این تشخیص می رسد که به منظور دستیابی به نتیجه جوانسازی مطلوب تر در چهره ، لازم است فرایند ، در قالب یک پروسیجر ترکیبی انجام شود. متناسب با نیازهای صورت بیمار ، پزشک ، جراحی های دیگر از قبیل بلفاروپلاستی ، لیفت ابرو یا لیفت صورت را نیز توصیه می کند.

داوطلبین ایده ال برای جراحی لیفت شقیقه

چین و چروک های گوشه های چشم اغلب در دهه دوم زندگی ، شروع به پدیدار شدن می نماید. افرادی که در حال سپری کردن دهه دوم زندگی خود بوده و شاهد پدیدار شدن چین و چروک در گوشه های چشم خود هستند ، می توانند از مزایای این فرایند درمان ، بهره مند شوند.

داوطلب ایده آل جراحی لیفت شقیقه در تهران ، باید از سلامت عمومی خوب برخوردار بوده و به بیماری خاصی که در فرایند جراحی ، ایجاد اختلال کند ، مبتلا نباشد.

بیمارانی که دوست دارند تنها ناحیه انتهایی یا اصطلاحاً دم ابروی خود را بالا کشیده و دچار افتادگی ابرو نباشند ، کاندیدای خوب جراحی محسوب می شوند.

افرادی که افتادگی ابرو در آنها اتفاق افتاده است ، می توانند تحت جراحی ترکیبی ، از مزایای بالا کشیدن ابرو با جراحی لیفت ابرو و شقیقه ، بهره مند شوند.

آیا بعد از جراحی لیفت شقیقه ، آثار اسکار بر جای می ماند؟

جراحی لیفت آندوسکوپیک فرایندی است که در خط رشد موها انجام می شود. بهترین جراح پلاستیک تهران در واقع با انتخاب این موقعیت استراتژیک ، این امکان را فراهم می آورد که آثار بر جای مانده از درمان ، در لابلای موها پنهان شوند. بنابراین ، به طور کلی می توان گفت که جراحی لیفت شقیقه ، هیچ جای زخم یا اسکار مشهودی را بر جای نمی گذارد.

آیا لیفت آندوسکوپیک شقیقه ، یک پروسیجر سرپایی است؟

لیفت شقیقه ، یک فرایند حداقل تهاجمی است که کمترین سطح آسیب را در پوست بر جای می گذارد. در نتیجه هیچ نیازی به بستری شدن بیمار نداشته و به عنوان یک فرایند سرپایی قابل اجرا می باشد. بیمار بعد از تکمیل فرایند ، می تواند محل درمان را به مقصد منزل ترک نماید. البته ، برخی بیماران دارای بیماری های خاصی می باشند که نیاز به قرار گرفتن تحت مراقبت ، تا زمان حصول اطمینان از پایدا شدن شرایط را الزامی می نماید.

ماندگاری لیفت شقیقه

مدت ماندگاری نتیجه به دست آمده از فرایند لیفت آندوسکوپیک شقیقه ، به طور متوسط 10 سال می باشد. البته ، شایان ذکر است که این دامنه زمانی ، متناسب با سطح مراقبت های بعد از فرایند ، متغیر می باشد. سبک زندگی ، تغذیه ، ورزش ، مراقبت از پوست و فاکتورهای تاثیر گذار بر روی برخورداری از سلامت با کیفیت بهتر ، می تواند دامنه زمانی بهره مندی از نتیجه درمان را گسترش دهد.

بهترین جراح لیفت شقیقه در تهران

انتخاب جراح در هر فرایند درمانی و زیبایی ، مهم ترین گامی است که کوچک ترین ضریب خطا یا ریسک کردن در آن می تواند پیامدهای گاهاً جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. لیفت شقیقه یکی از جراحی های زیبایی است که با توجه به موقعیت به خصوص آن یعنی اجرا در ناحیه شقیقه ، از حساسیت بالای برخوردار بوده و انتخاب یک جراح خوب ، بدون شک ، امری صد در صد الزامی خواهد بود.

یکی از بهترین اقدامات در انتخاب جراح خوب در طول جلسه مشاوره با جراح با تجربه و ماهر ، مشاهده گالری عکس های قبل و بعد از عمل جراحی لیفت شقیقه در تهران می باشد.  دکتر اسماعیل شیرادگان ، جراح و متخصص لیفت شقیقه در تهران با قرار دادن آرشیو نمونه جراحی های لیفت بیماران قبلی خود در اختیار بیمار بالقوه در طول جلسه مشاوره ، به بیمار این فرصت را می دهد تا کیفیت کار او را از نگاه خود محک زده و تا حدودی با نتیجه جراحی قبل از اجرا ، آشنا شود. این کار به بیمار کمک می کند تا با مشاهده کار با کیفیت جراح و نتایج شگفت انگیز خلق شده در چهره بیماران ، بدون دغدغه و نگرانی ، با اعتماد کامل ، جراحی خود را به دست بهترین جراح لیفت شقیقه در تهران بسپارد.

هزینه لیفت شقیقه در تهران چقدر است؟

قیمت انجام این عمل جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارتند از دستمزد جراح پلاستیک ، هزینه آزمایشات ، هزینه بیمارستان یا کلینیکی که جراحی در آن انجام می شود و غیره.

اما برای دانستن قیمت دقیق این جراحی بهتر است به یک جراح مجرب و با تجربه مراجعه کنید تا پس از معاینه و بررسی شرایط شما هزینه دقیق را به اطلاعتان برساند.

به این نکته توجه داشته باشید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر جراح پلاستیکی مراجعه نکنید و ابتدا درباره او و میزان رضایت بیمارانش تحقیق کنید.

عوارض لیفت شقیقه

صورت یکی از اولین بخش هایی است که علائم پیری در آن نمایان می شود و چشم ها و در مقایسه با سایر بخش های صورت ، در برابر این فرایند پیری آسیب پذیرترند. حتی رژیم غذایی و ورزش نیز نمی تواند از این فرایند پیری جلوگیری کند بنابراین در چنین شرایطی جراحی های زیبایی از جمله لیفت شقیقه راهکار رهایی ما از علائم پیری و کمک به حفظ زیبایی جوانی است. البته ، نکته ای که در اینجا اهمیت بسیار زیادی دارد انتخاب جراح لیفت شقیقه است چرا که کوتاهی در انتخاب یک جراح خوب می تواند پیامدهای منفی را هم برای زیبایی و هم برای سلامت به همراه داشته باشد. پس از اجرای فرایند می توان برخی عوارض جانبی را انتظار داشت. البته عوارض جانبی را می توان به دو گروه اولیه و ثانویه تقسیم بندی کرد. عوارض جانبی اولیه آندسته از عوارضی هستند که صرفنظر از مهارت جراح ، بخش اجتناب ناپذیر فرایند محسوب می شوند ولی عوارض جانبی ثانویه ، تا حد بسیار زیادی به مهارت جراح وابسته بوده و در صورت برخورداری جراح از مهارت و تجربه خوب ، می توان از بروز آنها جلوگیری نمود.

برخی عوارض جانبی اولیه شامل موارد زیر می باشد:

 • بی حسی : ای عارضه به دلیل تحت تاثیر قرار گرفتن اعصاب ناحیه درمان ، قابل انتظار بوده و بعد از مدت کوتاهی ، با ترمیم اعصاب ، حس در ناحیه درمان به حالت اولیه خود باز خواهد گشت. این اتفاق اغلب بعد از یک الی دو هفته رخ خواهد داد.
 • ریزش مو : با توجه به اینکه برش ها در طول خط رشد مو ایجاد می شوند ، گاهی بعد از فرایند ، ریزش مو تجربه می شود. این عارضه ، موقتی بوده و زمانی که روند بهبود زخم ها تکمیل می شود ، موها بعد از چند ماه ، رشد مجدد خود را بازیابی خواهند کرد.
 • تورم و کبودی : تورم و کبودی بخش نرمال ریکاوری بعد از جراحی لیفت شقیقه است. مقدار کبودی به کیفیت اجرای دستورالعمل های بعد از جراحی و واکنش بدن شما وابسته است. بعد از جراحی ، پزشک استفاده از گن و کمپرس یخ را برای کمک به سرعت گرفتن کاهش تورم و کبودی ، توصیه می کند.

از جمله عوارض جانبی ثانویه لیفت شقیقه می توان به بر جای ماندن جای زخم ، عفونت و نامتقارن بودن لیفت در طرفین صورت اشاره نمود. مهارت و تجربه جراح ، در خلق نتیجه ای تحسین برانگیز با در محوریت قرار دادن سلامت بیمار ، چیزی است که حرف اول را می زند و شما به عنوان فردی که با هدف دستیابی به نتیجه ای مطلوب ، در فرایند جراحی قدم گذاشته اید ، وظیفه دقت عمل به خرج دادن در انتخاب یک جراح لیفت شقیقه خوب را بر عهده دارید.

سوالات متداول لیفت شقیقه

 • آیا می توان از لیفت شقیقه برای رفع چین و چروک های گوشه چشم استفاده کرد؟

لیفت شقیقه ، بهترین و کارساز ترین روش برای رهایی از چین و چروک های شکل گرفته در گوشه های چشم می باشد.

 • آیا لیفت شقیقه با لیفت ابرو متفاوت است؟

در بسیاری موارد ، بیماران به اشتباه تصور می کنند که لیفت شقیقه همان لیفت ابرو است. در اینجا این توضیح لازم است که در لیفت ابرو یا پیشانی ، پوست ناحیه پیشانی بالا کشیده می شود و به موجب آن ابروها نیز بالا می روند. ولی لیفت شقیقه بر روی گوشه های چشم ها تمرکز داشته و در مقایسه با لیفت ابرو ، کمتر تهاجمی می باشد.

در افرادی که در اثر بالا رفتن سن ، ابروهای آنها دچار افتادگی شده و چهره آنها غمگین و خسته به نظر می رسد ، می توانند با انجام فرایند ترکیبی لیفت ابرو و شقیقه ، علاوه بر بالا کشیدن ابرو ها ، چین و چروک های گوشه چشم ها را نیز رفع کرده و از بازیابی چهره ای جوان در یک سوم فوقانی صورت خود لذت ببرند.

 • آیا بعد از جراحی لیفت شقیقه جای زخم باقی می ماند؟

جراحی لیفت شقیقه یکی از جراحی های شگفت انگیزی است که علیرغم به همراه داشتن نام جراحی و اجتناب ناپذیر بودن بر جای ماندن جای زخم در هر فرایند جراحی ، به علت ایجاد برش ها در یک موقعیت استراتژیک یعنی در لابلای موها ، هیچ اثری از جای زخم بر جای نمانده و اسکار ها به راحتی با موها پوشش داده شده و قابل رویت نمی باشند. بنابراین بدون دغدغه داشتن از بر جای ماندن جای زخم ، می توانید با انجام این فرایند زیبایی از شر چین و چروک های گوشه چشم ها خلاص شوید.

 • برش لیفت شقیقه اغلب در کجا ایجاد می شود؟

برش های لیفت اغلب در لابلای موها ، یعنی در موقعیت هایی ایجاد می شوند که بتوان جای زخم بر جای مانده از برش ها را با موها پوشش داده و نتیجه طبیعی تری از درمان را خلق نمود.

 • آیا نتیجه لیفت شقیقه دائمی است؟

این فرآیند یک نتیجه دائمی را برای بیمار به ارمغان می آورد. البته ، قرار گرفتن در مسیر بالا رفتن سن و پدیدار شدن آثار پیری ، امری اجتناب ناپذیر و غیر قابل متوقف شدن است. ولی زمانی که تحت جراحی زیبایی از قبیل لیفت شقیقه قرار می گیرید با بهره مند شدن نتایج دائمی و ماندگار آن می توانید در به تعویق افتادن نمایان شدن آثار پیری ، گام موثری را بردارید.