لیفت ابرو ، یک فرایند جراحی زیبایی برای درمان مشکل از دست رفتن بافت ارتجاعی در یک سوم بالایی صورت می باشد. افتادگی بافت نرم اضافی ، در اطراف پیشانی که باعث افتادگی ابروها ( پتوز ) و نیز چین و چروک ها در ناحیه پیشانی می شود ، از طریق قرار دادن ماهیچه و بافت پایه در موقعیت جدید ، درمان می شود. به این ترتیب ، یک ظاهر شاداب تر و جوان تر در ناحیه یک سوم بالایی صورت ، خلق می شود. فرایند لیفت ابرو با پروسیجر لیفت صورت قابل ترکیب می باشد. لیفت ابرو معمولاً به دست جراح پلاستیک انجام می شود. در این مقاله با دکتر شیرزادگان بهترین جراح پلاستیک تهران همراه باشید تا اطلاعات جامع و مفیدی در این خصوص کسب کنید.

لیفت ابرو - دکتر شیرزادگان

لیفت ابرو با آندوسکوپی در تهران

آندوسکوپی فرایندی است که در آن ، یک لوله انعطاف پذیر مجهز به دوربین و ابزار جراحی ، از طریق یک برش جراحی ، وارد ناحیه درمان می شود. امروزه ، آندوسکوپ برای انواع پروسیجر های جراحی زیبایی و بازسازی ، مورد استفاده قرار می گیرد.

جراحی لیفت ابرو به روش آندوسکوپی ، در سراسر دنیا ، طرفداران بسیاری پیدا کرده است و شهر تهران نیز جز آن محسوب می شود. این فرایند که یک روش حداقل تهاجمی است ، سریع تر از جراحی لیفت سنتی ابرو ، بهبود پیدا می کند. دکتر اسماعیل شیرزادگان با بکارگیری این تکنیک در تهران به عنوان بهترین جراح لیفت ابرو در تهران ، شمال تهران ، ونک شناخته شده اند. عزیزانی که تصمیم به انجام لیفت ابرو در تهران را دارند می توانند از طریق ارسال عکس در واتس آپ به شماره 09120758613 درباره هزینه و غیره اطلاعات کسب کنند.

جراحی آندوسکوپی لیفت ابرو

از نگاه زیباشناختی ، صورت به سه بخش ، تقسیم می شود ، که در آن ، پیشانی از بالای ابروها تا بخش داخلی رشد موها ، یک سوم بالایی صورت را شکل می دهد. در مردان ، این ناحیه تقریباً 7 سانتی متر و در زنان ، تقریباً 5 سانتی متر است.

ابروی مردان در مقایسه با زنان ، قوس کمتری دارد. بخش فوقانی ابرو ، از بخش میانی مردمک ، حدوداً 2.5 سانتی متر فاصله دارد. با بالا رفتن سن ، این پارامترها ، دستخوش تغییر می شوند. فاصله کمتر ، به معنی افتادگی ابرو ( پتوز ) می باشد. از دست رفتن حالت ارتجاعی در پوست پیشانی ، در اثر عوامل ژنتیک ، آسیب دیدگی ناشی از نور خورشید و نیروی جاذبه اتفاق می افتد و باعث افتادگی در ابروها و ایجاد شکل ظاهری ناخوشایند در آنها می شود. بالا رفتن سن ، باعث تحلیل چربی زیر جلدی می شود. همچنین این امر باعث ایجاد چین و چروک در پیشانی می شود. جهت افتادگی ابروها ، به موقعیت عضلات پایه وابسته است.

هدف از لیفت کردن ابرو چیست؟

 • لیفت ابرو برای کمک به درمان شکل ظاهری چهره ای خسته ، نگران ، هیجان زده یا غمگین ، که در اثر افتادگی ابرو ، اتفاق می افتد ، انجام می شود. افتادگی ابروها باعث می شود که چهره فرد ، پیر به نظر برسد.
 • لیفت آندوسکوپی ابرو می تواند مشکل بیمارانی را که احساس می کنند ابروهای افتاده آن ها باعث ایجاد یک بافت سنگین بر روی چشم های آنها شده است ، درمان نماید.
 • لیفت ابرو برای رفع چین و چروک های پیشانی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می تواند ابروها را بالا بکشد.
 • لیفتینگ ابرو قادر است تقارن ابروها را بهبود بخشیده ، شکل آنها را تغییر داده و عملکرد عضلاتی که باعث افتادگی ابروها و ایجاد چین و چروک در پیشانی می شوند ، کاهش دهد.

داوطلبین مناسب لیفت ابرو - دکتر شیرزادگان

داوطلبین مناسب لیفت ابرو

لیفت ابرو برای افرادی مناسب است که ابروهای آن ها ، شکل افتاده داشته و چین و چروک های ریزی در ناحیه پیشانی و بین ابروهای آنها پدیدار شده است. در طول جلسه مشاوره ، پزشک ، وضعیت سلامت عمومی بیمار خود را مورد ارزیابی قرار می دهد. در صورتی که سلامت عمومی بیمار برای قرار گرفتن تحت جراحی لیفت ابرو ، بی خطر باشد و بیمار از برخی مشکلات مرتبط با ناحیه ابرو و پیشانی خود ناراضی باشد و با این جراحی بهبود یابد، داوطلب مناسب برای بهره مند شدن از مزایای این فرایند درمان محسوب می شود.

علت افتادگی ابروها

ابروها ، تحت تاثیر عوامل مختلف ، دچار افتادگی می شوند و همین افتادگی باعث می شود که چهره ، شادابی خود را از دست داده و خسته ، غمگین و پیر تر از سن واقعی به نظر برسد. برخی عوامل تاثیر گذار بر روی افتادگی ابروها ، شامل موارد زیر می باشد:

 • عوامل ژنتیک

برخی افراد به طور ژنتیکی و مادرزادی ، دارای ابروهای افتاده می باشند و در واقع ، عوامل محیطی نقش چندانی در این افتادگی ، نداشته است. در صورتی که از افتادگی ابروهای خود به دلایل ژنتیکی رنج می برید، در صورت صلاحدید پزشک و مساعد بودن شرایط ، می توانید در سنین پایین تر ، از جراحی لیفت ابرو برای بالا کشیدن ابروهایتان بهره مند شوید.

 • عادات نامطلوب

برخی افراد ، طبق عادت ، همیشه حتی در شرایطی که عصبانی نیستند، اخم می کنند. همین امر باعث می شود که خطوط و چین و چروک هایی در ناحیه ابروها شکل گرفته و حالت شادابی و سرحال بودن را از چهره آنها برباید. لیفت ابرو ، باعث می شود که آثار نامطلوب بر جای مانده از این عادت ، از بین برود. البته فرد نیز باید تلاش کند تا این عادات را ترک کرده و در حفظ نتایج خلق شده از جراحی لیفت ابروی خود کوشا باشد.

 • بالا رفتن سن

تاثیرات بر جای مانده از بالا رفتن سن ، اجتناب ناپذیر است. پوست به مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را به دلیل کاهش تولید اصلی ترین فاکتورهای حالت ارتجاعی پوست یعنی الاستین و کلاژن ، از دست می دهد.

 • تاثیرات محیطی

منظور از تاثیرات محیطی ، عمدتا ً تاثیرات ناشی از تابش نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش می باشد. نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش ، دشمن شماره یک پوست بوده و نقش مهمی در شکل گیری چین و چروک ها دارد. بنابراین ، با اجتناب از قرار گرفتن در معرض آن و نیز استفاده از کرم های ضد آفتاب ، از پوست خود در برابر این عامل مخرب ، مراقبت کنید. نیروی جاذبه نیز یکی دیگر از عوامل محیطی تاثیر گذار بر روی افتادگی ابروها می باشد که ابروها را به سمت پایین هدایت کرده و از حالت شادابی و سرحال بودن چهره می کاهد.

چه زمان باید از انجام جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو ، اجتناب نمود؟

جراحی لیفت ابرو در موارد زیر انجام نمی شود:

 • زمانی که فرد به مشکلاتی مبتلا است که باعث خشکی چشم شده است.
 • زمانی که فرد بعد از جراحی پلک بالایی یا فوقانی، دچار بالا رفتگی بیش از حد ابرو شده است.
 • زمانی که در فرد دچار بی ثباتی روانشناختی است.
 • زمانی که بیمار ، از فرایند درمان ، انتظارات زیبایی غیر منطقی دارد.
 • زمانی که فرد از سلامت عمومی خوب برخوردار نمی باشد.

مزایای مستقیم لیفت ابرو چیست؟

 1. بالا کشیده شدن ابروها و قرار گرفتن آنها در موقعیت مناسب تر در مقایسه با موقعیت قبلی
 2. خلق فرم بهتر در ابروها
 3. خلق تقارن در ابروها
 4. تاثیر بروی بالاتر کشیده شدن پلک ها و در نتیجه باز تر شدن چشم ها
 5. افزایش جذابیت چشم ها و ابروها و به طور کلی چهره
 6. رفع چین و چروک ها در ناحیه بین ابروها و پیشانی

چگونه برای جراحی لیفت ابرو آماده شویم؟

افرادی سیگاری باید مدتی قبل از فرایند ، سیگار کشیدن را ترک کنند. استعمال سیگار باعث کند شدن جریان خون شده و از یک فرایند بهبود خوب و هموار جلوگیری می کند. مصرف داروهای حاوی اسپرین و داروهای ضد التهاب باید دو هفته قبل از جراحی ، متوقف شود ، چون این داروها می تواند باعث افزایش خونریزی شود. جراحی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. از بیمار خواسته می شود تا 7 ساعت قبل از جراحی ، از خوردن و آشامیدن ، بپرهیزند. همچنین بیمار نباید در روز جراحی ، آرایش کرده یا بر روی پوست ، کرم استعمال نماید.

در جلسه مشاوره جراحی لیفت ابرو ، عموما چه سوالاتی از جراح پرسیده می شود ؟

تمامی متقاضیان عموما در جلسه مشاوره سوالاتی در ذهن شان ایجاد می شود و برای دریافت پاسخ آن ها را با جراح خود مطرح می کنند. از جمله پر تکرارترین پرسش های جلسه مشاوره جراحی لیفت کردن ابروها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. چگونه می توان به بهتر شدن نتیجه کمک کنم ؟
 2. پروسه جراحی چقدر طول می کشد ؟
 3. چقدر زمان می برد تا دوره ریکاوری بعد از عمل به پایان برسد ؟
 4. آیا این عل عوارض هم دارد ؟ به چه صورت می توان احتمال وقوع آن ها را کاهش داد ؟
 5. اگر از نتیجه راضی نبودم ، چه کاری باید انجام دهم ؟
 6. اسکارهای جراحی در چه محلی قرار می گیرند ؟

پس از مطرح کردن پرسش های فوق ، جراح با توجه به معاینات انجام شده و شرایط فرد ، پاسخ مناسب را به او ارائه میدهد.

در طول فرایند جراحی لیفت ابرو ، چه اتفاقی می افتد؟

قبل از فرایند لیفت ابرو

 • آزمایش رادیولوژی و تست خون انجام می شود.
 • به بیمار توصیه می شود تا موهای خود را با شامپوی آنتی باکتریال ، در شب یا صبح قبل از لیفت ابرو، شستشو دهد.
 • نیازی نیست که موها تراشیده شوند.

در طول فرایند جراحی لیفت ابرو

 • جراحی لیفت ابرو در تهران و سایر شهرها، تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود.
 • چندین برش کوچک درست در زیر خط رشد مو ( اغلب برش های 2 الی 3 سانتی متری ) ایجاد می شود که از طریق آنها ، اندوسکوپی و سایر ابزار جراحی وارد ناحیه درمان می شوند.
 • بافت ابرو ، آزاد شده و بالا کشیده می شود.
 • بافت اضافی برداشته می شود.
 • عضلات ، بالا کشیده می شوند و با استفاده از قلاب هایی از جنس تیتانیوم ، که شبیه به پیچ هایی به عرض 2 میلی متر هستند ، به استخوان ، قلاب می شوند. این پیچ ها به دو شکل دائمی و موقتی بوده و باعث بروز آسیب نمی شوند.
 • بعد از تکمیل روند ، برش ها ، بخیه زده شده و پانسمان می شوند.
 • لوله تخلیه ترشحات کوچکی مورد استفاده قرار می گیرد. این لوله در زیر برش اصلی ، در یک برش کوچک ، قرار داده می شود.

بعد از فرایند عمل لیفت ابرو

 • درد بعد از فرایند ، با استفاده از داروهای مسکن ، قابل کنترل می باشد.
 • استفاده از آنتی بیوتیک برای پیشگیری از بروز عفونت ، الزامی می باشد.
 • به بیماران توصیه می شود تا دو هفته در زمان استراحت کردن ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن ، قرار دهند.
 • جراحی لیفت ابرو ، یک فرایند سرپایی است به این معنی که بیمار در همان روز درمان می تواند بعد از تکمیل فرایند ، به منزل باز گردد.
 • لوله تخلیه ترشحات ، 24 ساعت بعد از درمان ، برداشته می شود.
 • پانسمان ، 48 ساعت بعد از درمان ، برداشته می شود.
 • بیمار می تواند 48 ساعت بعد از جراحی آندوسکوپی لیفت ابرو ، دوش بگیرد و موهای خود را بشوید. شستشوی موها را با استفاده از یک شامپوی ملایم توصیه شده توسط پزشک ، انجام دهید.
 • معمولاً جراح پمادهایی را تجویز می کند که باید بعد از فرایند ، بر روی زخم ها استعمال شود.
 • بیمار نباید حداقل به مدت هفت روز از محصولات مو استفاده کند.
 • بر حسب نوع بخیه استفاده شده ، در صورت جذبی نبودن بخیه ها ، جراح قرار ملاقاتی را جهت کشیدن بخیه ها ، مقرر می کند.
 • فرایند بهبود زخم ها ، تقریباً یک هفته به طول می انجامد.
 • اسکارها معمولاً به خوبی بهبود می یابند و به ندرت ، جای زخمی بر جای می ماند.
 • در طول چند هفته اول بعد از جراحی ، ابروها ، بیش از حد بالا کشیده شده به نظر می رسند. ولی این حالت به مرور زمان ، فروکش می کند. معمولاً چهار الی شش هفته زمان لازم است تا نتیجه نهایی لیفت اندوسکوپی ابرو ، نمایان شود.
 • بیمار می تواند بعد از 10 الی 14 روز ، به محل کار خود بازگشته و فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرد.

دوره ریکاوری لیفت ابرو به چه صورت است ؟

میزان دشواری و مدت زمان لازم در خصوص دوره نقاهت ، در گرو تکنیک جراحی انتخاب شده است. پس از پایان یافت پروسه ، جراح عموما محل برش ها را با بخیه های جذبی می بندد. در صورت جذبی نبودن بخیه ها ، بعد از یک الی دو هفته توسط دکتر کشیده می شوند.  اگر شاهد کبودی و ورم در ناحیه ای از پیشانی و صورت بودید ، نگران نباشید ؛ این موارد از اثرات جانبی معمول بعد از پروسه هستند. همچنین در این دوره باید مراقبت هایی را به انجام برسانید تا روند بهبودی سریع تر طی شود. در این راستا جراح نکات مراقبتی در خصوص پوزیشن مناسب برای خواب و استراحت ، چگونگی و زمان مناسب برای استفاده از کمپرس یخ و نحوه شستن صورت را به شما توضیح می دهد.

نتایج لیفت ابرو تا چه مدت ماندگار است؟

نتیجه ، به طور میانگین 5 الی 7 سال ماندگار می باشد.

آیا لیفت ابرو خطرناک است؟

هر فرایند جراحی ، صرفنظر از دامنه گستردگی یا موقعیت اجرای آن در بدن ، در صورت انجام به دست یک جراح بی تجربه ، می تواند برای سلامت فرد ، یک تهدید محسوب شود. روش جراحی لیفت کردن ابرو نیز از این امر مستثنی نیست. به همین جهت ، همیشه تلاش برای یافتن یک جراح لیفت ابروی خوب ، توصیه موکد می باشد. در صورتی که جراحی لیفت ابروی خود را به دست یک جراح بی تجربه بسپارید ، مواجه شدن با پیامدهای ناخوشایندی از قبیل آشکار بودن جای زخم بعد از جراحی ، بی حس شدن ناحیه درمان ، عدم تقارن ابروها ، خونریزی ، عفونت یا واکنش منفی به داروهای بیهوشی یا تحت تاثیر قرار گرفتن اعصاب یا نکروز پوست ، دور از انتظار نخواهد بود.

عوارض جراحی آندوسکوپی لیفت ابرو

عوارض جانبی و مشکلات ناشی از جراحی آندوسکوپی لیفت ابرو ، نادر هستند. این عوارض شامل موارد زیر می باشد:

 • تورم و کبودی
 • هماتوم ( تجمع خون )
 • سروما ( تجمع مایعات )
 • تغییر در شکل ابروها و قرار گرفتن آنها در موقعیت نامناسب
 • بازگشت یا عود پتوز
 • ناهماهنگی در کانتور پیشانی
 • ریزش مو
 • برجای ماندن جای زخم
 • بی حسی ناحیه جراحی که موقتی بوده و به مرور زمان از بین می رود.

روش جایگزین آندوسکوپی لیفت ابرو چیست؟

بوتاکس ، فرایند تزریق سم بوتولینوم ، می تواند بعنوان یک جایگزین برای جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو مورد استفاده قرار گیرد. البته ، نتیجه به دست آمده از فرایند تزریق بوتاکس ، موقتی بوده و باید هر 4 الی 6 ماه یکبار ، تمدید شود. هزینه تزریق بوتاکس در مقایسه با جراحی لیفت ابرو در شمال تهران ، کمتر بوده و بعنوان یک فرایند کمتر تهاجمی ، شناخته شده است. نتاج به دست آمده از جراحی آندوسکوپی لیفت ابرو ، دارای ماندگاری بیشتری می باشند.

بهترین جراح لیفت ابرو در تهران - دکتر شیرزادگان

بهترین جراح لیفت ابرو در تهران

زیبایی چیزی است که انسان به طور ذاتی دوستدار آن است و همین علاقه ذاتی ، انگیزه ای را در فرد ایجاد می کند تا به سمت تکنیک های پیشرفته امروزی در حوزه های زیبایی ، گرایش پیدا کند. جراحی زیبایی ، یک پروسه حساس و ظریف است چون با ویژگی هایی سروکار دارد که ظاهری بوده و در نگاه اول ، توجه طرف مقابل را به خود جلب می کند. به همین ترتیب ، هر گونه اشتباه ناشی از بی تجربگی در اجرای صحیح فرایند جراحی می تواند علاوه بر صدمات جسمی ، به دلیل بد شکلی های ایجاد شده ، صدمات روحی را نیز به فرد وارد کند. به همان نسبت ،برای کسانی که تصمیم انجام این جراحی را در تهران دارند انتخاب بهترین جراح لیفت ابرو در تهران ، شمال تهران ، ونک و غیره ، می تواند چنان تاثیر مثبتی بر روی کیفیت زندگی و اعتماد به نفس تان بر جای گذارد که لذت یک تجربه دوست داشتنی و شیرین را به شما هدیه دهد.

برای اینکه هزینه صرف شده برای درمان را به یک سرمایه گذاری خوب تبدیل کرده و خود را از تجربه یک لذت به یاد ماندنی در طول زندگی تان بهره مند سازید ، در مرحله انتخاب بهترین جراح لیفت ابرو در تهران ، و همچنین کلیه جراحی های زیبایی تان ، دقت عمل لازم را به کار بندید.

آیا انجام جراحی های دیگر به طور همزمان با لیفت ابرو ، قابل اجرا می باشد؟

لیفت ابرو ، فرایند جراحی است که می توان آن را به همراه برخی جراحی های زیبایی دیگر انجام داد. در طول جلسه مشاوره ، پزشک بعد از انجام بررسی صورت ، به این نتیجه می رسد که در ناحیه صورت ایرادات دیگری وجود دارد که رفع همزمان آنها به همراه رفع ایرادات ناحیه ابرو ، می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای را بر روی نتیجه نهایی درمان داشته باشد.

آیا لیفت ابرو دردناک است؟

جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو ، در حالت نرمال و در صورت اجرا به دست یک متخصص با تجربه ، باعث بروز درد نمی شود. البته ، درد ملایم در چند روز اول بعد از جراحی ، نرمال است. داروی مسکن برای مدیریت کردن درد بعد از فرایند ، تجویز می شود.

تجربه کردن تورم و کبودی نیز امری طبیعی می باشد که البته ظرف یک دوره دو هفته ای بعد از جراحی ، فروکش می کند. بی حسی موقتی نیز بعد از فرایند جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو ، دور از انتظار نیست که در طول چند ماه ، فروکش خواهد کرد.

آیا بعد از جراحی لیفت ابرو ، جای زخم بر جای می ماند؟

جای زخم یا اسکار معمولاً جزئی است ولی درجه آن به تکنیک استفاده شده و ویژگی های فردی خود بیمار ، وابسته است. برش ها به صورت استراتژیک ، در موقعیتی قرار داده می شوند که بتوان آنها را در زیر خط رشد مو یا در چین های عمیق پیشانی ، پنهان نمود. به طور کلی ، اسکارها ، بعد از یک دوره 3 الی 6 ماهه بعد از جراحی ، ناپدید می شوند.

جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو در چه سنی باید انجام شود؟

سن دقیقی برای جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو وجود ندارد. سن متعارف معمولاً بین 40 الی 65 سالگی می باشد. البته ، این فرایند در سنین پایین تر ، زمانی که بیمار علائم و آثار پیری را در چهره خود مشاهده کرده و ابروها دچار افتادگی شده یا خطوط عمیق بر روی پیشانی نمایان شدند ، قابل اجرا می باشد.

در صورت مواجهه با چه مشکلاتی بعد از لیفت ابرو ، مراجعه به پزشک الزامی می باشد؟

در برخی موارد استثنایی ، بیمار بعد از تکمیل جراحی و زمانی که در حال سپری کردن دوره ریکاوری است ، با مشکلاتی روبرو می شود که برای اقدام صحیح جهت رفع آنها ، مراجعه فوری به پزشک الزامی می باشد. حتی شما عزیزان می توانید به دکتر شیرزادگان که مطب شان در میدان ونک ( شمال تهران ) است مراجعه کنید. این مشکلات عبارتند از :

 • تنگی نفس
 • احساس درد در ناحیه قفسه سینه
 • نامنظم شدن ضربان قلب

هزینه لیفت ابرو در تهران

هزینه لیفت ابرو - دکتر شیرزادگان

لیفت ابرو یک روش فوق العاده برای رها شدن از افتادگی پلک ها و چین و چروک های پیشانی و خلق چهره ای شاداب تر و جوان تر می باشد که مدت ها ، در انتظار آن بوده اید. جراحی های زیبایی اغلب فرایند های پر هزینه ای هستند ولی از طرفی دارای قیمت ثابتی نبوده و بر اساس دامنه اصلاحات مورد نیاز ، هزینه آنها نیز متغیر می باشد. پروسه مذکور نیز یک استثناء محسوب نمی شود ولی باید این نکته را مد نظر قرار دهید که شما در واقع با صرف هزینه ، در حال انجام دادن یک سرمایه گذاری هستید. باید این مطلب را نه فقط برای لیفت ابرو بلکه برای هر خرید کالا و خدمات دیگری در محوریت انتخاب خود قرار دهید که کیفیت بالا ، ارزان نیست. شما قرار است با قرار گرفتن تحت جراحی ، تغییری قابل ملاحظه را در چهره خود خلق کنید و اینکه فاکتورهایی از قبیل انتخاب یک جراح خوب لیفت ابرو ، در مقایسه با فاکتورهایی از قبیل قیمت ، در دستیابی به نتیجه ای ارزشمند و تحسین بر انگیز ، در اولویت بیشتری قرار دارند.

لیفت ابرو در بارداری

باردار بودن خود به اندازه کافی چالش برانگیز است و باید ها و نباید هایی وجود دارد که مادر باردار باید در دوره بارداری مد نظر قرار دهد. خانم ها ، بعنوان یک اقدام روتین و عادی در زندگی خود ، همیشه به دنبال ارتقا دادن زیبایی خود هستند. ولی بسیاری از اقداماتی که در شرایط عادی ، بلامانع و بی خطر هستند ، در دوره بارداری ، جلوی مسیر آنها یک تابلوی بزرگ ورود ممنوع قرار دارد. یکی از سوالات رایجی که بانوان می پرسند این است که آیا می توانند در دوره بارداری ، عمل لیفت ابرو انجام دهند. هر چند با توجه به علاقمندی بانوان به ارتقا دادن زیبایی شان دوست داریم در زمان پرسیدن این سوال ، جواب مثبت به آنها بدهیم ولی باید بگوییم که بانوان باردار و بانوانی که در دوره شیردهی به نوزاد دلبند خود به سر می برند ، مجاز به انجام جراحی نمی باشند. به طور کلی این عمل جراحی یک فرایند بی خطر است ولی چالش هایی در آن وجود دارد که می تواند برای خانم های باردار و نوزاد خطر آفرین باشد. خانم های باردار تغییرات هورمونی و احساسی و نیز تغییرات فیزیکی را در طول دوره بارداری تجربه می کنند. در نهایت ، توصیه پزشک به آنها این است که تصمیم خود برای لیفت کردن ابرو به روش جراحی را به بعد از دوره زایمان و شیردهی موکول نمایند

لیفت ابرو در منزل

آیا می خواهید لیفت ابرو را در منزل انجام دهید ؟ اگر پاسخ شما مثبت است باید بدانید که راهکارهای خانگی نمی توانند نتیجه دائمی که از جراحی لیفت عایدتان می شود را به دست دهد. یکی از روش های پیشنهادی برای لیفت کردن ابرو در منزل به شرح زیر می باشد:

لیفت ابرو با ورزش های صورت

ورزش شماره یک : انگشتان میانی هر دو دست را در زیر هر ابرو قرار دهید. این به ابروهای شما کمک می کند تا استراحت کنند. سپس کف دست را بر روی صورت قرار دهید. در این لحظه در حالیکه چشمانتان باز است ، ابروها را نخست به سمت بالا و سپس به سمت بیرون بکشید. به مدت 5 ثانیه در همین وضعیت بمانید. سپس ابروها را به سمت پایین فشار دهید. حتماً با چشمان باز این کار را انجام دهید. 5 ثانیه دیگر در همین موقعیت بمانید. برای کسب بیشترین نتیجه ممکن ، سه بار این کار را انجام دهید.

آیا لیفت ابرو ، باعث تغییر فرم چشم می شود ؟

این ابهام برای برخی از افراد پیش می آید که جراحی لیفت ابرو در تغییر حالت چشم هم موثر است. اما باید گفت این ادعا اشتباه است. طی جراحی مذکور ، تنها افتادگی ابرو و پیشانی لیفت شده و دخالتی در رفع معایب چشم و پلک ها ندارد.