جراحی پلک نوعی جراحی است که پلک های افتاده را درمان کرده و گاهی بخش اضافی پوست ، عضله و چربی در آن برداشته می شود. با بالا رفتن سن ، پلک ها کشیده می شوند و عضلات پشتیبان آن ها ضعیف می گردند. در نتیجه ، چربی اضافی در بالا و زیر چشم تجمع پیدا می کند و باعث افتادگی ابروها ، افتادگی پلک های بالا و پف کردن زیر چشم ها می شود. در این مقاله دکتر شیرزادگان بهترین جراح پلک در تهران به صورت مفصل به این موضوع پرداخته است توصیه می کنم قبل از جراحی این مقاله را مطالعه کنید.

جراحی پلک - دکتر شیرزادگان

افتادگی پوست در اطراف چشم ها ، نه تنها بینایی پیرامونی شما را کاهش می دهد و میدان دید شما در بخش بالایی و بیرونی میدان دید را محدود می کند ، بلکه باعث پیر به نظر رسیدن چهره شما نیز می شود.

بلفاروپلاستی ، می تواند این مشکلات بینایی را حذف کرده و شکل ظاهری چشم های شما را جوان تر و سر حال تر نشان دهد.

جراحی پلک با دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود:

جراحی زیبایی پلک

عمل جراحی پلک همانطور که از نامش پیداست با هدف بازیابی زیبایی پلک ها انجام شده و موجب خلق ظاهری جوان در این بخش از صورت می شود. به این ترتیب ، آثار ناشی از فرایند طبیعی پیری که باعث شل شدن پوست و عضلات و تشکیل توده های چربی در پلک های بالا و پایین شده و از جذابیت چشم های شما کاسته است ، درمان می شود.

جراحی درمانی پلک

جراحی پلک با هدف درمانی ، از دیدگاه پزشکی ، برای درمان مشکلات خلق شده در مسیر بینایی ، امری الزامی محسوب شده و بر خلاف عمل پلک با هدف زیبایی ، جنبه گزینشی ندارد. اختلال در بینایی ، کیفیت زندگی روزمره را از ابعاد مختلف ، تحت تاثیر قرار می دهد. وجود بافت چربی ، ماهیچه و پوست اضافی در پلک بالا و پایین ، باعث می شود استفاده از لنز و عینک نیز دشوار شود. همچنین پوست اضافی می تواند باعث بروز التهاب شود و فرد را ناگزیر کند که برای باز نگه داشتن چشم ها ، ابروها را بالا دهد.

بهترین جراح پلک تهران

چشم ها تاثیرگذارترین بخش صورت محسوب می شوند و زیبایی ، شادابی و گیرایی آن ها قطعاً تاثیر خود را در کیفیت زندگی هر فرد نشان می دهد. بالا رفتن سن و پدیدار شدن علائم پیری در بسیاری بخش ها از جمله پلک ها ، از این جذابیت و شادابی می کاهد و چهره شما را خسته و غمگین نشان داده و گاه بر روی بینایی تان نیز اثر می گذارد.

برای بازیابی زیبایی چشم ها و لذت بردن از ظاهری شاداب و سرحال در این بخش از صورت ، مراجعه به بهترین دکتر جراحی پلک در تهران، اولین و مهم ترین و سرنوشت ساز ترین قدم محسوب می شود.

با توجه به اینکه چشم ها اعضای بسیار حساسی هستند ، ریسک کردن در سپردن فرایند به دست جراحی که از کیفیت کار او اطمینان قطعی نداریم ، یک ریسک خطرناک می باشد.

در فرایند یافتن بهترین جراح پلک تهران ، ونک ، شمال تهران ، بررسی سوابق کاری ، مشاهده عکس های قبل و بعد سایر بیماران جراحی شده به دست جراح بالقوه و کسب اطلاعات در خصوص میزان رضایت از کیفیت کار او می تواند به ما در انتخاب یک جراح بلفاروپلاستی خوب کمک کند.

بهترین داوطلب جراحی پلک

افرادی که افتادگی پلک آنها باعث می شود که امکان باز کردن کامل چشم برایشان وجود نداشته باشد ، از داوطبین ایده آل عمل جراحی پلک محسوب می شوند. بعلاوه ، وجود پوست یا بافت ماهیچه یا چربی اضافی در پلک های بالا یا پایین ، پف پلک یا افتادگی آن ، اختلال در دید محیطی و نمایان بودن سفیدی زیر چشم به دلیل افتادگی پوست ، فاکتورهایی هستند که شما را به یک داوطلب خوب برای عمل زیبایی پلک تبدیل می کنند.

هزینه جراحی پلک

هزینه عمل پلک تحت تاثیر فاکتورهای مختلف ، از قبیل تکنیک استفاده شده ، دامنه گستردگی درمان ، موقعیت جغرافیایی مرکز درمان ، سابقه و مهارت پزشک و برخی پارامترهای دیگر ، متغیر است. در طول جلسه مشاوره ، جراح در خصوص هزینه جراحی پلک ، با بیمار خود گفتگو می کند.

چگونه برای جراحی پلک آماده شویم؟

قبل از برنامه ریزی برای عمل زیبایی پلک ، شما با جراح پلاستیک خود مشورت می کنید. در این جلسه ، موضوعات زیر به بحث گذاشته می شود:

 • سابقه پزشکی شما : بهترین جراح پلک تهران، سوالاتی را در خصوص جراحی های قبلی یا مشکلات پزشکی فعلی از قبیل خشکی چشم ، گلوکوم ، آلرژی ها ، مشکلات گردش خون ، مشکلات تیروئید و دیابت از شما می پرسد. پزشک همچنین از شما می پرسد که آیا اکنون به مصرف داروها ، ویتامین ها ، مکمل های گیاهی ، الکل و تنباکو ، مشغول هستید یا خیر.
 • انتظارات شما : در یک گفتگوی صادقانه ، خواسته ها و انگیزه شما از جراحی پلک در تهران ، بررسی می شود. صحبت درباره این موضوع می تواند در کسب یک نتیجه رضایت بخش ، تاثیر گذار باشد. جراح بعد از شنیدن خواسته ها و ایده های شما ، درباره این موضوع بحث می کند که آیا این ایده ها می تواند در خلق نتیجه مطلوب ، کارساز باشد یا خیر.

قبل از عمل جراحی زیبایی پلک ، تست های زیر بر روی شما انجام می شود:

 • آزمایش فیزیکی : جراح یک آزمایش فیزیکی را انجام می دهد که شامل تست کردن تولید اشک و اندازه گیری بخش های مختلف پلک می باشد.
 • تست بینایی : پزشک ، چشم ها و بینایی شما از جمله دید محیطی را می سنجد.
 • فوتوگرافی یا عکسبرداری از پلک : از چشم های شما از زوایای مختلف ، عکس گرفته می شود. این عکس ها در طراحی جراحی ، ارزیابی تاثیرات آنی و دراز مدت مفید می باشد.

همچنین از شما خواسته می شود تا :

 • مصرف قرص های وارفارین ، آسپرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن سدیم و هر دارو یا مکمل دیگر مرتبط با افزایش خطر خونریزی را ترک کنید. از پزشک خود در این خصوص که چه مدت قبل از جراحی پلک ، باید توقف مصرف این داروها ، انجام شود ، سوال کنید. تنها داروهای تائید شده توسط پزشک را مورد مصرف قرار دهید.
 • سیگار کشیدن را چند هفته قبل از عمل زیبایی پلک ، ترک کنید. سیگار کشیدن می تواند توانایی بدن در بهبود بعد از جراحی را کاهش دهد.
 • از یکی از دوستان یا نزدیکان خود بخواهید تا مسئولیت بازگرداندن شما به منزل بعد از تکمیل جراحی را بر عهده بگیرد و در شب اول بعد از جراحی ، مراقب شما باشد.

فیلم جراحی پلک

در طول فرایند جراحی پلک ، چه اتفاقی می افتد؟

فرایند جراحی پلک تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی بنا به تشخیص پزشک ، نیازها و شرایط منحصر به فرد بیمار انجام می شود. در برخی بیماران ، پروسیجر به جراحی پلک بالا یا پلک پایین محدود شده و در برخی دیگر ، جراحی هر دو پلک را شامل می شود.

جراح کار خود را بعد از اعمال بیهوشی با ایجاد برشی در یک موقعیت استراتژیک و متناسب با نیازهای بیمار آغاز می کند. سپس پوست ، چربی ، ماهیچه و بافت اضافه ای که باعث بدشکلی این بخش از صورت شده اند ، برداشته می شود و در نهایت ، بعد از قرار گرفتن تمامی بخش ها در موقعیت مناسب ، برش ها بخیه زده می شوند.

در برخی موارد ، بر حسب نیاز بیمار ، جراح فرایند های ترکیبی را نیز به همراه جراحی پلک با هدف بهبود و ارتقا نتیجه درمان ، انجام می دهد.

بیماران دکتر اسماعیل شیرزادگان ، فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی ، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و عضو کالج بین المللی جراحان آمریکا ، از نتیجه جراحی خود چه می گویند؟

یکی از قابل اعتماد ترین روش ها برای بررسی کیفیت کار یک جراح بالقوه پلک ، جستجوی قدردانی های بیماران از پزشک خود در وب سایت جراح می باشد. در این بخش از مقاله ، چند مورد از بی شمار قدردانی هایی بیماران بلفاروپلاستی دکتر اسماعیل شیرزادگان درباره تجربیات به یاد ماندنی آنها از نتیجه رضایت بخش عمل جراحی پلک را مورد اشاره قرار می دهیم.

 • نتیجه جراحی ام فوق العاده است. از این انتخابم بسیار خوشحالم و بعد از سال ها توانسته ام ، جوانی از دست رفته در چهره ام را دوباره به دست آورم. گاهی وقتی سن ام را بازگو می کنم ، برخی باور نمی کنند.
 • چشم هایم بسیار جوان تر و جذاب تر شده اند. ده سال جوان تر شده ام و از نتیجه جراحی ام بسیار راضی هستم.
 • اصلاً فکر نمی کردم نتیجه جراحی پلک تا این اندازه من را خوشحال کند. جراحی بسیار آسان بود و ریکاوری بسیار هموار سپری شد. غریبه هایی که سن من را نمی دانند ، سن ام را بسیار کمتر از سن واقعی ام حدس می زنند. اکنون پلک هایم بسیار صاف و جذاب هستند و خوشحالم که 10 تا 15 سال جوان تر شده ام.

ریکاوری و مراقبت های بعد از جراحی پلک

بعد از بلفاروپلاستی ، شما برای مدتی در اتاق ریکاوری تحت مراقبت قرار گرفته و علائم حیاتی شما تحت کنترل قرار می گیرد. با توجه به سرپایی بودن ماهیت عمل پلک ، در همان روز عمل ، می توانید مرکز درمان را به مقصد منزل ، ترک کنید.

بعد از جراحی پلک ، به طور موقتی ، موارد زیر را تجربه خواهید کرد:

 • دید تار در اثر استعمال پماد بر روی چشم ها
 • اشک آلود شدن چشم ها
 • حساسیت به نور
 • دید دوتایی
 • پف کردن و بی حس شدن پلک ها
 • تورم و کبودی شبیه به زمانی که چشم مشت خورده و سیاه شده است.
 • درد

پزشک شما ، انجام اقدامات زیر را بعد از جراحی پلک ، توصیه می کند:

 1. در شب بعد از عمل پلک ، در هرساعت ، به مدت ده دقیقه بر روی ناحیه درمان ، کمپرس یخ قرار دهید. در روز بعد از جراحی ، در سراسر روز ، به تعداد دفعات چهار یا پنج بار بر روی چشم ها ، کمپرس یخ بگذارید.
 2. به آرامی پلک ها را تمیز کنید و از پمادها و قطره های چشمی تجویز شده استفاده کنید.
 3. از انجام فعالیت های سنگین ، بلند کردن اجسام سنگین و شنا کردن به مدت یک هفته خودداری کنید.
 4. فعالیت هایی از قبیل ایروبیک و پرش را به مدت یک هفته انجام ندهید.
 5. سیگار نکشید.
 6. چشم هایتان را مالش ندهید.
 7. اگر از لنز استفاده می کنید ، تا دو هفته بعد از جراحی زیبایی پلک ، از گذاشتن لنز خودداری کنید.
 8. برای مراقبت از پوست پلک ها در برابر نور خورشید و باد ، از عینک های آفتابی تیره رنگ استفاده کنید.
 9. در زمان خوابیدن ، سر را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. این حالت خوابیدن را برای چند روز رعایت کنید.
 10. برای کاهش تورم بعد از جراحی پلک از کمپرس سرد استفاده کنید.
 11. بعد از چند روز به پزشک مراجعه کنید تا در صورت نیاز ، بخیه ها کشیده شوند.
 12. برای کنترل درد می توانید از استامینوفن یا تیلنول استفاده کنید. به مدت یک هفته بعد از جراحی ، از مصرف آسپرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن ، داروها و مکمل هایی که باعث بالا رفتن خطر خونریزی می شود ، بپرهیزید.

در چه صورت به جراح پلک مراجعه کنیم؟

در صورت تجربه هر یک از موارد زیر به دکتر جراح پلک خود اطلاع رسانی نمایید:

 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • ضربان قلب غیر عادی
 • درد شدید در چشم
 • خونریزی
 • مشکلات بینایی

عوارض جراحی پلک

همه فرایندهای جراحی ، درجه ای از خطر را به همراه دارند. برخی از عوارض احتمالی بلفاروپلاستی شامل موارد زیر می باشد:

 • خطر واکنش های آلرژیک به ماده بیهوشی
 • خونریزی و عفونت
 • تشکیل لخته خون
 • بی حسی موقتی یا دائمی
 • تار شدن بینایی
 • خشک یا اشک آلود شدن چشم ها
 • دشواری در بستن چشم ها
 • موقعیت غیر نرمال قرار گرفتن پلک بالا
 • ایجاد برامدگی در داخل پلک پایین
 • ظاهر غیر طبیعی پلک
 • ایجاد اسکارهای ملتهب

تمام موارد فوق ، در فرایند جراحی پلک ، جزو موارد نادر بوده و در صورت سپرده شدن فرایند به دست یک جراح خوب ، احتمال وقوع آنها ، حتی به صفر می رسد.

آیا جراحی پلک دردناک است؟

برخی جراحی بلفاروپلاستی را به عنوان یک پروسیجر تهاجمی می شناسند. پلک ها بخش حساس صورت هستند ، ولی فرایند ، چندان دردناک نمی باشد.

این فرایند یک روند حداقل تهاجمی است که به صورت موضعی تنها لایه سطحی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. این فرایند تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود و در نتیجه ، در طول پروسیجر ، بیمار دردی را تجربه نمی کند. برای دوره بهبود بعد از جراحی پلک نیز پزشک به منظور مدیریت درد ، داروهای مسکن را تجویز می کند.

برش ها در عمل جراحی پلک

برش جراحی پلک بالا تقریباً در 6 الی 8 میلیمتری بالای خط مژه در پلک بالا ایجاد می شود. این برش برای براشتن پوست ، نواری از بافت ماهیچه و در بسیاری موارد ، دستیابی به چربی انباشته شده در پلک بالا ایجاد می شود.

در عمل پلک پایین ، می توان برش را در زیر خط مژه پایینی ایجاد نمود. این برش برای برداشتن پوست اضافی و چربی انباشته شده در پلک و نیز صاف کردن محل اتصال بین پلک پایین و گونه استفاده می شود.

آیا نتیجه عمل پلک دائمی است؟

نتایج جراحی پلک عموماً دارای ماندگاری طولانی می باشد. البته دامنه ماندگاری در بیماران مختلف ، متغیر است ولی می توان انتظار داشت که نتیجه عمل پلک بالا ، 5 الی 7 سال و برای پلک پایین ، همیشگی باشد.

سن مناسب برای عمل جراحی پلک

افتادگی پلک ها اغلب بعد از 30 سالگی نمایان می شود. این سن ایده آل برای جراحی پلک است ، هرچند افراد جوان تر نیز در صورت نیاز می توانند از این درمان ، بهره مند شوند. اگر سن شما پایین تر از این دامنه سنی بوده و پوست پلک تان مانعی بر سر راه بینایی تان پدید آورده است ، می توانید تحت درمان قرار بگیرید. چنین موقعیت منحصر به فردی ماحصل موقعیت های متعدد از قبیل بدشکلی های طبیعی و تصادف می باشد.

چه کسانی داوطلب ایده آل برای عمل جراحی پلک محسوب نمی شوند؟

در صورت وجود موارد زیر ، داوطلب خوبی برای عمل جراحی زیبایی پلک به شمار نمی آیید:

 • سیگاری باشید.
 • ابروهای افتاده داشته باشید و پزشک تشخیص دهد که باید تحت درمان دیگری قرار گیرید.
 • از یک بیماری یا عفونت مزمن رنج ببرید.
 • دچار عفونت یا بیماری چشم باشید.
 • چشم های غیر یکنواخت داشته باشید.
 • علائمی از خشکی چشم را تجربه کرده باشید.

نتایج عمل جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک ، جوانی و شادابی چشم های شما را بازیابی می کند. تا زمانی که انتظارات شما از نتایج درمان ، منطقی باشد ، می توانید یکی از بهترین اتفاقات زندگی تان را تجربه کنید. محوریت کار دکتر اسماعیل شیرزادگان متخصص جراحی پلک در تهران ، خلق یک نتیجه طبیعی است. او با قرار دادن برش ها در موقعیت های استراتژیک ، فرایند را به گونه ای اجرا می کند که پس از تکمیل آن و سپری شدن دوره بهبود ، آثار قابل رویتی از جای زخم ها باقی نماند.

نتایج به دست آمده از فرایند عمل زیبایی پلک، 10 الی 15 سال ماندگار می باشد. در صورتی که یک سبک زندگی خوب و با کیفیت که شامل مراقبت از پوست ، ورزش و یک رژیم غذایی سالم است را دنبال کنید ، می توانید حتی بیشتر از زمان فوق الذکر از داشتن چشم هایی جوان و شاداب ، بهره مند باشید. پزشک با تجربه شما ، می تواند برای بالاتر بردن کیفیت نتیجه حاصل از جراحی پلک ، توصیه های سفارشی را در اختیار بیمار خود قرار داده و با پیشنهاد دادن اجرای همزمان برخی پروسیجر های ترکیبی ، با دنبال کردن اهدافی یونیک و منحصر به فرد ، نتیجه ای خارق العاده را خلق نماید.