ابدومینوپلاستی که تحت عنوان تامی تاک نیز شناخته می شود ، روشی موثر برای بهبود دادن شکل ظاهری و عملکرد بخش میانی تا تحتانی شکم می باشد. این فرایند ، یک گزینه مناسب برای آندسته از افرادی است که علیرغم رژیم غذایی و ورزش، در ناحیه شکم دارای چربی و پوست اضافی هستند و به دلیل کاهش وزن شدید، در ناحیه شکم آن ها، پوست اضافی ایجاد شده است. در برخی موارد، پزشک تشخیص می دهد که انجام ابدومینوپلاستی نسبی یا مینی لیفت ، بخصوص در آندسته از بیمارانی که ناحیه دغدغه آفرین برای بیمار در زیر ناف قرار گرفته است ، مناسب می باشد. دکتر شیرزادگان بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران در این مقاله هر آنچه که باید دربارهعمل ابدومینوپلاستی در تهران بدانید را برای شما عزیزان مطرح نموده است پس در این مقاله با ما همراه باشید.

ابدومینوپلاستی - دکتر شیرزادگان

در طول ابدومینوپلاستی ، بهترین دکتر ابدومینوپلاستی تهران ، عضلاتی را که مثلاً بعد از زایمان یا کاهش وزن جدید ، جدا شده اند ، ترمیم کرده و محکم می کند. اگر این عضلات به صورت درمان نشده رها شوند ، می تواند باعث درد کمر ، نقص عملکرد کف لگن و بیرون زدگی شکم شود.

اگر قصد انجام ابدومینوپلاستی در تهران را دارید ، بهتر است وزن خود را تا حد نزدیک به کاهش وزن مورد نظر ، کم کنید و بعد از انجام جراحی نیز قصد نداشته باشید وزن خود را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش دهید. این فرایند در صورت وجود شرایط زیر می تواند یک پروسه مناسب و موفقیت آمیز محسوب شود:

 • شما به وزن مورد هدف خود دست پیدا کرده باشید.
 • از سلامت عمومی خوب و پایدار برخوردار باشید.
 • انتظارات منطقی از فرایند داشته و به دنبال یک راه میان بر برای کاهش وزن نباشید.
 • در نتیجه کاهش قابل ملاحظه وزن ، افتادگی پوست در ناحیه شکم شما اتفاق افتاده باشد و همین امر باعث بروز دغدغه هایی برای شما شده است.
 • دچار جدا شدگی ماهیچه شده باشید.
 • سیگاری نباشید.

در هر مرحله ای از زندگی خود که باشید ، اگر قصد انجام ابدومینوپلاستی را دارید ، باید در یک جلسه مشاوره با پزشک شرکت کنید. در این جلسه ، پزشک ، درباره سلامت عمومی و نواحی که برای شما دغدغه آفرین شده است ، گفتگو می کند. در طول این جلسه ، پزشک گزینه های درمان مناسب را بر اساس نیازهای فردی شما بر می گزیند و اقدامات برای اجرای مراحل بعدی جراحی زیبایی شکم را جهت کمک به شما در قدم گذاشتن در سفر کاهش وزن ، به مرحله اجرا در می آورد.

فرایند ابدومینوپلاستی و تکنیک های جراحی

تکنیک های جراحی شکم و موقعیت های اجرای آن ، به ترجیحات و توصیه های جراح وابسته است. یک برش درست در بالای ناحیه شرمگاهی ، که از یک مفصل ران تا مفصل ران دیگر کشیده می شود ، ایجاد می گردد. در صورت امکان ، جراح این برش را در زیر خط بیکینی ایجاد می کند تا جای زخم بر جای مانده از برش را بتوان به راحتی پوشش داد. پوست و چربی زیر آن از عضلات شکم جدا می شوند و در صورتی که جدا شدن ماهیچه در بدن شما اتفاق افتاده باشد ، با استفاده از روش های جراحی زیبایی شکم ، محکم می شود. پوست و چربی اضافی ، برداشته می شود و پوست باقی مانده به سمت پایین کشیده می شود و محل برش با بخیه بسته می شود و یک شکم صاف و محکم را خلق می نماید. بهترین جراح ابدومینوپلاستی معمولاً یک برش کوچک دیگر را جهت اطمینان از قرار گرفتن ناف در موقعیت مناسب ، ایجاد می نماید.

آیا می توان جراحی ابدومینوپلاستی را به همراه فرایند های دیگر انجام داد؟

بر حسب جراحی منحصر به فرد برای هر بیمار ، گاهی اوقات پروتز سینه نیز همزمان با فرایند ابدومینوپلاستی ، انجام می شود. اجرای فرایند همزمان ، قبل از جراحی در طول جلسه مشاوره ، متناسب با نیازهای بیمار ، بین پزشک و داوطلب ابدومینوپلاستی ، به گفتگو گذاشته می شود. پزشک ، بهترین تکنیک ها را با هدف دستیابی به بهترین نتیجه ممکن ، به مرحله اجرا در می آورد.

بیهوشی و مدت بستری شدن در بیمارستان

با هدف ایمنی بیمار ، فرایند ابدومینوپلاستی ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در طول فرایند درمان ، یک متخصص بیهوشی ، در محل حاضر بوده و شرایط شما را تحت کنترل قرار می دهد. جراحی به شکل یک فرایند یک روزه انجام می شود ولی در برخی موارد ، لازم است یک شب در بیمارستان اقامت داشته باشید. جراح در طول فرایند مشاوره ، این گزینه ها را برای شما شرح داده و بهترین را متناسب با شرایط بیمار خود ، انتخاب می کند.

جلسه مشاوره ابدومینوپلاستی

بمنظور پیشبرد هموار و موثر جلسه مشاوره ، پزشک فرصتی را به بحث درباره انتظارات و اهداف شما از جراحی ابدومینوپلاستی در تهران ، اختصاص می دهد.

سپس عکس هایی از شما گرفته می شود. این عکس ها برای مرحله ترسیم طرح درمان ، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

پزشک کلیه سوابق پزشکی شما ، از قبیل جراحی های قبلی ، بیماری هایی که به آن مبتلا بوده یا هستید ، داروهای مصرفی و وضعیت سلامت عمومی شما را بررسی می کند.

در مرحله نهایی جلسه مشاوره ، اطلاعات مورد نیاز در خصوص هزینه های درمان ، و دستورالعمل هایی که باید پس از تکمیل فرایند و عزیمت به منزل ، اجرا کنید ، در اختیارتان قرار داده می شود.

جلسه مشاوره ، یک جلسه ارزشمند برای جراح ابدومینوپلاستی و بیمار محسوب می شود.

اقدامات قبل از فرایند ابدومینوپلاستی

اقداماتی وجود دارند که بیمار قبل از فرایند جراحی شکم ، با هدف پیشبرد بهتر و هموار تر دوره ریکاوری و تضمین برخورداری از یک دوره بهبود خوب ، ملزم به اجرای آنها می باشد.

آنچه باید قبل از عمل ابدومینوپلاستی در تهران انجام دهید ، شامل موارد زیر می باشد:

 • ورزش کردن و برخورداری از سلامت فیزیکی خوب به میزان قابل ملاحظه ای بر روی برخورداری از یک پروسه ریکاوری موفقیت آمیز ، موثر است.
 • وزن خود را به سطح ایده آل رسانده و آن را حفظ کنید.
 • سابقه پزشکی کامل از قبیل داروهای مصرفی را در اختیار پزشک قرار دهید. گاهی لازم است مصرف برخی داروها متوقف شود.
 • سیگار کشیدن را ترک کنید.
 • با توجه به اجرای فرایند عمل شکم  تحت بیهوشی عمومی باید از قبل ، با یکی از دوستان یا نزدیکان ، هماهنگی های لازم جهت بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی و بازگرداندن شما به منزل را انجام دهید.
 • حتماً دستورالعمل های قبل از جراحی ابدومینوپلاستی ، از قبیل اجتناب از خوردن و آشامیدن از یک تایم مشخص را اجرا کنید.
 • لباس های راحت بپوشید تا در زمان عزیمت به منزل از بیمارستان برای تعویض لباس ، با مشکل مواجه نشوید.
 • در منزل ، محلی را برای سپری کردن دوره ریکاوری ، مشخص کرده و هر آنچه لازم است را در آنجا قرار دهید. موارد مورد نیاز شامل بالش ، کیسه یخ ، داروهای تجویز شده توسط پزشک ، و هر آن چیزی است که بتواند شما را در داشتن یک تجربه ریکاوری خود مساعدت کند.

ریکاوری بعد از ابدومینوپلاستی

دوره ریکاوری ، بسیار شخصی است ، به این معنی که بیماران از نظر ویژگی های بدنی با یکدیگر متفاوت بوده و بسیاری از آنها می توانند بعد از دو الی چهار هفته پس از جراحی به محل کار خود بازگردند. فعالیت های فیزیکی سنگین و ورزش کردن در طول شش هفته اول بعد از جراحی زیبایی شکم، باید مورد اجتناب قرار گیرد. البته ، قدم زدن ملایم ، بعد از دو هفته ، بسیار مفید می باشد. چارچوب زمانی بر حسب جزئیات جراحی هر فرد متغیر است و ماهیت شغل و سطح سلامت عمومی کلی شما نیز در این میان ، حائز اهمیت است.

تجربه کردن درد در دوره ریکاوری ، طبیعی بوده و بهترین جراح ابدومینوپلاستی ، بمنظور مدیریت آن ، داروی مسکن را برای شما تجویز می کند. یک لوله تخلیه ترشحات ، برای بیرون کشیدن مایعات اضافی ، در ناحیه درمان قرار داده می شود. این لوله ها تا زمان به حداقل رسیدن ترشحات ، در محل باقی می مانند و سپس معمولاً بعد از یک الی دو روز ، بعد از جراحی ، برداشته می شوند. تا زمان برداشته شدن این لوله ها ، از دوش گرفتن خودداری کنید.

داوطلب خوب ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم ، یک فرایند رایج در میان زنان و مردان می باشد. بسیاری از زنانی که دوره بارداری را سپری کرده و زنان و مردانی که بدن آنها دستخوش تغییرات شدید وزنی قرار گرفته است  و بعلاوه چربی ناحیه شکم آنها در برابر این کاهش وزن و ورزش ، مقاومت از خود نشان می دهد و دارای میزان قابل ملاحظه ای پوست شل و افتاده است ، بعنوان گزینه های مناسب برای ابدومینوپلاستی ، محسوب می شوند. عمل جراحی شکم یک راهکار خوب برای دستیابی به اندامی ایده آل ، رفع تغییر شکل های ایجاد شده در طول بارداری ، رنج بردن از مشکل ضعف عضلات در ناحیه شکم و وجود میزان قابل ملاحظه پوست شل در ناحیه شکم می باشد.

فیلم ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم

انواع ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی کامل

این فرایند در آندسته از افرادی که به بیشترین سطح تغییرات در ناحیه شکم خود نیاز دارند ، انجام می شود. در این فرایند یک برش کامل از یک طرف استخوان ران به طرف دیگر آن ایجاد شده ، ناف در موقعیت مناسب قرار گرفته و پوست کشیده می شود تا عضلات شکم محکم شوند.

مینی ابدومینوپلاستی

در این فرایند ، برش کوچک تری ایجاد می شود و توده های چربی بیرون کشیده شده و پوست محکم می شود.  پوست از دیواره شکم در زیر ناف جدا می شود و پس از برداشته شدن پوست اضافی ، دو لبه پوست به هم بخیه زده می شوند.

این فرایند با استفاده از آندوسکوپ نیز قابل اجرا می باشد. مینی ابدومینوپلاستی برای آندسته از افرادی که به دنبال شکل دادن به ناحیه زیر شکم خود هستند ، گزینه مناسب تری محسوب می شود.

ابدومینوپلاستی اطراف شکم

ابدومینوپلاستی اطراف شکم همانطور که از نامش پیداست ، محدود به ناحیه شکم نشده و اطراف آن را نیز شامل می شود. در این فرایند ، بعد از ایجاد برش های استراتژیک و تخلیه چربی اضافی ، پوست بخیه زده می شود و از بانداژ الاستیکی در ناحیه درمان استفاده می گردد.

ابدومینوپلاستی معکوس

در این فرایند ، بر خلاف انواع فوق که محل ایجاد برش در زیر شکم بود ، برش در بالای شکم به شکل عمودی در ناحیه قفسه سینه ایجاد می شود و پوست به جای پایین کشیده شدن ، به سمت بالا کشیده شده و بخش های اضافی آن پیرایش می شود.