لیفت سینه یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی می باشد. امروزه لیفت پستان به یکی از هفت جراحی زیبایی برتر در سطح دنیا تبدیل شده است. سرعت رشد آن در مقایسه با چند سال گذشته ، 92 درصد بوده است. در تلاش برای حرکت به سمت داشتن یک زندگی سالم تر و داشتن اندامی زیباتر ، شاهد این هستیم که زنان بیشتر از گذشته ، خواهان داشتن سینه های زیبا و در عین حال طبیعی هستند و لیفت پستان ، یکی از روش های کارساز در محقق نمودن این هدف است. دکتر اسماعیل شیرزادگان بهترین جراح لیفت سینه در تهران در این مقاله هر آنچه که باید در مورد لیفت سینه در تهران بدانید را مطرح نموده است پس حتما زمان بگذارید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

لیفت سینه - دکتر شیرزادگان

جراح پلاستیک خوب تلاش می کند تا سطح آگاهی بیمار خود را تا اندازه ای بالا ببرد که از نتیجه جراحی ، انتظارات منطقی داشته باشد. یک سینه لیفت شده ، شکلی شبیه به قطره اشک را ایجاد می کند که در واقع ، یک شکل طبیعی تر در پستان ها می باشد.

لیفت سینه که تحت عنوان ماستوپکسی نیز نامیده می شود، فرایندی برای شکل دهی و ایجاد یک شکل محکم تر در پستان ها محسوب می شود. این فرایند از طریق برداشتن پوست اضافی از پستان ها و محکم تر کردن پوست باقی مانده ، انجام می شود. نتیجه به دست آمده ، داشتن سينه های جوان تر و محکم تر می باشد.

آیا من به لیفت سینه نیاز دارم؟

اگر از شکل و حجم پستان های خود راضی هستید ، خب نیازی به انجام لیفت پستان نخواهید داشت. از طرف دیگر ، اگر دوست دارید سینه های جوان تر و محکم تری داشته باشید ، این گزینه ، یک گزینه خوب برای شما محسوب می شود.

اگر شما از حجم سینه هایتان در زمان پوشیدن سوتین راضی هستید ، ولی زمانی که سوتین را از تن در می آورید احساس می کنید لیفت پستان برایتان لازم است ، با ليفت سينه اندازه سینه ها تقریباً ثابت می ماند ولی پوست اضافی سینه ها برداشته می شود و سینه ها محکم تر می شوند. ليفت در میان زنانی رایج است که به دلیل بارداری ، شیردهی ، عوامل ژنتیکی یا تاثیرات کلی بالا رفتن سن ، سینه های افتاده دارند. این جراحی تکنیک خوبی برای شکل دهی مجدد به سینه ها بعد از کاهش وزن شدید ، محسوب می شود. این فرایند می تواند به خلق شکل زیبا در سینه های زنانی که هاله سینه های آنها در طول سال ها ، رشد زیادی کرده است ، کمک کند.

در برخی موارد ، با انجام لیفت سینه در تهران می توانید شکل نامطلوب در سینه ها را درمان کنید. ليفت پستان معمولاً برای درمان بدشکلی سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این فرآیند را می توان در زنانی که سینه های آنها فاقد تقارن است ، مورد استفاده قرار داد.

انواع لیفت سینه

درست همانطور که شکل سینه هر زن ، منحصر به فرد اوست ، فرایندهای لیفت پستان نیز دارای تنوع زیادی هستند. چهار نوع اصلی لیفت هلالی ( CRESCENT ) ، لیفت دونات (DONUT ) ، لیفت لی لی پاپ یا آبنبات چوبی (LILLIPOP ) ، و لیفت لنگر مانند (ANCHOR) از رایج ترین انواع لیفت سینه می باشند. نمودار زیر را ملاحظه کنید:

  • لیفت سینه هلالی

این نوع لیفت برای کمک به زنانی طراحی شده است که افتادگی سینه های آنها جزئی است. این نوع لیفت بر اساس شکل برش استفاده شده در طول جراحی ، نامگذاری شده است. یک هلال کوچک در بالای هاله ، ایجاد می شود. سپس پوست بالا کشیده شده و محکم می شود. این کوچک ترین لیفتی است که می تواند جذاب ترین و زیباترین شکل را در سینه زنان خلق کند.

ليفت هلالی را می توان به همراه پروتز سینه برای کمک به ایجاد تقارن بهتر در قرار گرفتن نوک سینه در موقعیت بالاتر ، انجام داد.

  • لیفت سینه دونات

این گزینه اساساً در زنانی استفاده می شود که افتادگی در سینه های آنها در سطح جزئی تا متوسط است. در برخی موارد ، لیفت دونات ، می تواند به کاهش اندازه هاله کمک کند.

نام لیفت دونات از نوع برش آن در طول جراحی ، منشاء می گیرد. یک برش کامل در اطراف هاله ایجاد می شود. مثل ليفت هلالی ، ليفت دونات نیز به همراه پروتز سینه قابل اجرا می باشد. این لیفت ، باعث کوچک تر شدن هاله می شود.

  • لیفت سینه لی لی پاپ

لیفت لی لی پاپ که گاهی لیفت عمودی نیز نامیده می شود ، به علت برش استفاده شده در طول این فرایند ، با این عنوان ، نامگذاری شده است. در یک ليفت لی لی پاپ بخشی از پوست به صورت عمودی از اطراف هاله به سمت پایین به طرف تاخوردگی سینه کشیده می شود. سپس این برش به شکل عمودی در یک خط مستقیم نسبت به نوک سینه و هاله در بخش فوقانی ، بسته می شود.

  • لیفت سینه کامل

این نوع لیفت در واقع یک ليفت سينه با الگوی عاقلانه محسوب می شود. این ليفت ، اسکار یا جای زخم را بر جای می گذارد ، ولی پوست را در مقایسه با سایر ليفت ها محکم تر کرده و شکل بهتری را به سینه ها می دهد.

این گزینه برای بیمارانی که شل شدگی پوست سینه آنها شدید است ، تنها گزینه واقعی به شمار می آید. این فرایند ، پوست را به صورت عمودی و افقی محکم کرده و از بیشترین توانایی در شکل دهی سینه ها ، برخوردار می باشد. این نوع محکم کردن پوست ، در بیشتر فرایندهای کوچک کردن سینه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

فرایند جراحی لیفت سینه چگونه است؟

فرایند لیفت پستان تا حدود زیادی به نوع پروسیجر انتخاب شده وابسته است. لیفت کامل ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. لیفت برای سينه های کوچک تر ، تحت بی حسی موضعی قابل اجرا می باشد.

لیفت سینه کامل در حدود دو ساعت طول می کشد و مدت کوتاهی نیز برای ریکاوری ، مورد نیاز می باشد. لیفت های کوچک تر ، مدت کوتاه تری به طول می انجامند. در طول روزهای اول و دوم بعد از جراحی ، اندکی تورم و کبودی تجربه می شود که با سپری شدن فرایند بهبود ، فروکش می کند. بیشتر بیماران ، حدوداً به یک هفته مرخصی نیاز دارند. البته ، این مدت زمان برای لیفت کامل می باشد و در ليفت سينه محدود تر ، مدت زمان ریکاوری و مرخصی از محل کار ، کوتاه تر است.

خطرات بالقوه لیفت سینه

خطرات و عوارض جانبی این پروسه بسیار جزئی بوده و شامل موارد زیر می باشد:

  • خونریزی
  • عفونت
  • تقارن
  • از دست رفتن حس در نوک پستان ها
  • دشواری در شیردهی
  • از بین رفتن بافت

باید خاطر نشان کنیم که احتمال وقوع این خطرات بالقوه ، در لیفت بسیار کم است. پزشک ، کلیه خطرات بالقوه و عوارض جانبی را در طول مشاوره ، به بحث می گذارد و با یک اطلاع رسانی کامل به بیمار خود ، او را در دستیابی بهترین تصمیم گیری یاری می کند.

برای ریکاوری بعد از جراحی لیفت سینه چه باید کرد؟

فرایند ریکاوری جراحی لیفت پستان، معمولاً ساده است. همانطور که در بالا نیز ذکر شد ، شما می توانید در همان روز جراحی ، بعد از تکمیل فرایند ، به منزل بازگردید. بعد از جراحی ، ناحیه درمان ، پانسمان می شود و سوتین جراحی را بر تن می کنید. در اولین جلسه ملاقات بعد از جراحی ، بیشتر بیماران سوتین های ورزشی محکمی را بر تن می کنند. بعد از 3 الی 6 هفته ، بیمار می تواند سوتین مورد پسند خود را بر تن کند.

به منظور به حداقل رساندن مشکلات خونریزی و بهبود ، بیماران باید از انجام فعالیت های سنگین به مدت 21 روز بعد از جراحی خودداری کرده و سپس به صورت تدریجی ، به فعالیت های نرمال خود بازگردند.

شما باید در طول چند هفته اول بعد از جراحی لیفت سینه در تهران ، بمنظور جلوگیری از وارد آمدن فشار به سینه ها ، به پشت بخوابید. پزشک داروهای آنتی بیوتیک و مسکن را برای شما تجویز می کند.

هزینه جراحی لیفت سینه در تهران چقدر است؟

هزینه بیشتر جراحی های حرفه ای زیبایی ، ثابت نیست. علت ، دخیل بودن پارامترهای مختلف ، در هزینه این فرایند های درمان است. فاکتورهایی از قبیل تجربه و مهارت جراح ، دامنه گستردگی فرایند جراحی ، تغییرات مورد نیاز ، انجام جراحی های ترکیبی ، موقعیت جغرافیایی مرکز درمان و برخی عوامل دیگر ، هزینه جراحی لیفت سینه را در دامنه متغیری قررا می دهد.

فیلم عمل لیفت سینه

سوالات متداول لیفت سینه

آیا در صورت افتاده یا کوچک بودن سینه ها ، لیفت کارساز است؟

این یکی از مهم ترین سوالاتی است که در طول فرایند مشاوره پرسیده می شود. هر چند لیفت سینه برای محکم تر و جوان تر کردن سینه ها طراحی شده است ، ولی بسیاری زنان دوست دارند حجم پستان هایشان بخصوص بعد از بارداری ، بازیابی شود.

در زنانی که دوست دارند علاوه بر بالا کشیده شدن و محکم شدن پستان ها ، اندازه آنها نیز افزایش پیدا کند ، لیفت را می توان با پروتز سینه ترکیب کرد. نوع لیفت به اندازه و نوع ایمپلنت و مقدار شلی پوست ، وابسته است.

آیا این تکنیک در صورت بزرگ بودن سینه ها نتیجه خوبی به دست می دهد؟

جواب بله است. پستان های سنگین باعث افتادگی می شود. متاسفانه نیروی جاذبه نیز بر این افتادگی می افزاید. لیفت سینه باعث محکم تر شدن سینه ها و ماندگار تر شدن نتیجه می شود.